Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Mājas automatizācija — spēcīgs nosaukums, bet ko tas nozīmē?

ATGRIEZIES

Uzlabotās tehnoloģijas nevar atšķirt no maģijas /A.C. Klārks/

Māja, kas reaģē uz mainīgiem laikapstākļiem, pielāgojas savu iemītnieku dzīves ritmam un atvieglo ikdienas pienākumu veikšanu. Zinātniskās fantastikas kino vai tava jaunā realitāte?

No šī teksta Tu uzzināsi:

 • kas ir Smart Home
 • kāpēc ir vērts uzticēties ēku automatizācijai

(Labam) sākumam vispirms ar definīciju

Smart Home (inteliģentā ēku automatizācija), t.i., kopīgā tīklā saslēgtas, savā starpā komunicējošas ierīces, kas pārvalda mūsdienīga mājokļa funkcijas – arī apkuri.

Ko tas nozīmē lietotājam? Iespēja ērti veikt izmaiņas sistēmā – vadīt ierīces caur internetu – kā arī uzraudzīt mājās notiekošo. Gan drošības, gan enerģijas patēriņa ziņā.

Un pēc tam…

SALUS Smart Home ir elektronisko ierīču pakete: temperatūras regulatori (piemēram, Quantum SQ610RF), regulatori, spraudņi un sensori, kurus pārvalda universālā interneta vārteja ZigBee (UGE600). Smart Home tehnoloģijā ierīču vadību tiešsaistē nodrošina intuitīvs navigācijas rīks – mobilā aplikācija.

Lai gan tas izklausās nedaudz sarežģīti – tas atvieglo dzīvi. SMART tehnoloģija ļauj gudri un elastīgi kontrolēt tādu mājas elementu darbību kā:

 • apkure (grīdas, radiatora, pūšamā, jauktā)
 • žalūzijas, saritināmās žalūzijas, ieejas vārti
 • sadzīves tehnika (piemēram, apgaismojums, multivide)

Kā paaugstināt temperatūru savam komfortam?

Piekļuve internetam paver virtuālu logu uz pasauli – tā ir patiesība, kas mūs sasniedz gandrīz katru mirkli. Profesionālie pienākumi, sabiedriskā dzīve, izklaide – šodien viss notiek tiešsaistē. Strādājam, meklējam informāciju, izmantojam e-mācību apmācību, komunicējam ar cilvēkiem, skatāmies iecienītākās filmas un seriālus. Multivide organizē mūsu dzīvi un palīdz mums augt. Kāds ir secinājums no tā? Palikšana ārpus tīkla ir līdzvērtīga atpalikšanai.

Kāpēc tas ir svarīgi Smart Home nozarei?

Pateicoties tiešsaistes kontroles iespējai, instalācijas automatizētā ēkā tiek darbinātas no ierīces, bez kuras ir grūti iedomāties dzīvi – Tava viedtālruņa.

Tomēr automatizēto mājas vadību nevajadzētu jaukt ar joprojām nerimstošo modi uz dārgajiem gadžetiem – SMART produktu galvenā funkcija ir lietojamība un parocīgums ikdienas lietošanas laikā.

Un šeit rodas jautājums: vai ir nepieciešama vadības automātika, lai apsildītu dzīvokli, aizvērtu žalūzijas un vēl jo vairāk, lai ieslēgtu lampu zālē?

Pēc būtības ikdienas ierīču apstrādei nav nepieciešamas progresīvas vadības tehnoloģijas, taču manuāla ieslēgšana/izslēgšana, piemēram, siltumenerģijas ģenerējošo ierīču, ne tuvu nav tik efektīva. Kāpēc? Jo bez temperatūras regulatoros iebūvēto apkures regulēšanas algoritmu palīdzības ir grūti iegūt un uzturēt komfortablu telpas temperatūru.

Papildus:

 • Tu ne vienmēr esi mājās un Tavi plāni bieži mainās – dažreiz Tu nevari manuāli kontrolēt termostatu
 • gadalaiki var būt kaprīzi, un laikapstākļi mīl tevi pārsteigt – Tu neesi meteorologs, laikapstākļu izmaiņas neparedzēsi, kad nebūsi mājās
 • ja pārvaldi ēku ar dažādām telpu funkcijām, atsevišķā parametru iestatīšana, piemēram, klasēm un viesnīcas istabām, ir nogurdinoša un laikietilpīga.

Tālvadības iestatījumu maiņa mobilajā aplikācijā ir tikai dažu klikšķu jautājums.

Sasummējot visu…

Pasaule virzās uz priekšu. Tai augot, Tavas vajadzības mainās. Ap Tevi ir arvien vairāk ierīču, kas paaugstina ikdienas dzīves ērtības un komfortu. Piemēram, pateicoties logu atvēršanas sensoram, ja vēlies izvēdināt guļamistabu pirms gulētiešanas, Tev nav manuāli jāpaceļ žalūzijas (kas parasti aizņem apmēram divdesmit sekundes un ir saistīts ar pasīvu gaidīšanu). Tu atver logu un sāc nodarboties ar Tev svarīgākajām aktivitātēm – raidītājs, kas savienots pārī ar sensoru, automātiski atvērs žalūzijas. Tāpat arī pretējā gadījumā – pareizi iestatīts scenārijs liks aizvērties žalūzijām pēc loga aizvēršanas.

Kāds ir efekts? Pateicoties šīm vienkāršajām ērtībām, tiek samazināts darbību skaits, kas jāveic, lai Tava māja labi funkcionētu.

Vai nav patīkamāk katru dienu atgriezties vietā, kas pēc tumsas iestāšanās Tevi sagaidīs ar izgaismotiem vārtiem un fasādi? Inteliģentā vadība ir vairāk nekā tikai automatizācija – tas ir ieguldījums Tavā labsajūtā. Neizmantojot iespējas, Tu zaudē. Tātad varbūt ir vērts dot iespēju tirgū pieejamajām tehnoloģijām?

Uzticība nāks ar laiku

Kontakti
Sākt sadarbību

KontaktiTehniskais atbalsts

support@salus-controls.eu

  UzstādītājsLietotājsAttīstītājs
  Salus

  Zīmola SALUS Controls izplatītājs:
  QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.

  Rolna iela 4, Kobielice, 43-262,
  Silēzijas province, PL,
  NIP: 638 180 68 25,
  KRS: 0000440955,
  birojs: +48 32 700 74 53,
  serviss: +48 32 750 65 05,
  fakss: +48 32 790 44 85
  Pirmd. – piektd., 9:00-17:30

  image/svg+xml

  © QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

  Design & Code by Foxstudio