Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Apkures kontrole: 3 soļi, lai kļūtu ekoloģiskiem, neizejot no mājām

ATGRIEZIES

Cilvēka ietekme uz dabu ir postoša. Civilizācijas attīstība iznīcina dabisko vidi un veicina bīstamu slimību rašanos. Atkritumu dedzināšana, putekļu un toksīnu emisija atmosfērā, enerģijas izšķērdēšana – tā ir mūsu ikdiena. Mēs neparedzēsim, kad mūs piemeklēs vides katastrofa, bet, ja neko nedarīsim vai darīsim maz, tā nebūs tāla nākotne. Vairākas dabas katastrofas varētu ietekmēt mūs, mūsu bērnus, un gandrīz noteikti skars arī mūsu mazbērnus.

Šī apziņa ir nepieciešama, lai mobilizētos pārmaiņām un meklētu atbildi uz jautājumu: ko mēs šaurā mērogā varam darīt, lai tas nenotiktu? Kā netērēt enerģiju un samazināt piesārņojošo vielu iekļūšanu gaisā? Variantu ir daudz – ja neskaita ogļu katla nomaiņu pret ekoloģisku.

Mēs varam:

 • uzlabot mājas siltumizolāciju un aprīkot to ar augstas energoefektivitātes ierīcēm
 • samazināt enerģijas patēriņu (izmantojot ekoloģiskas viedās mājas ierīces)
 • saprātīgi kontrolēt apkuri apkures sezonā

Pirmkkārt: uzturi savu māju siltu

Pat ekoloģiskākās apkures tehnoloģijas nebūs energoefektīvas, ja siltums no ēkas izplūst caur necaurlaidīgiem logiem un durvīm. Tas radīs nevajadzīgu enerģijas patēriņu, ilgstoši apsildot telpas, kas atdzesētas sliktas izolācijas dēļ.

Jaunceltām ēkām energoefektivitāti iepriekš projektēšanas un būvniecības stadijā nosaka Infrastruktūras ministrija. Tāpat arī modernizētu iekārtu gadījumā. Jaunākie parametri, kas ļauj izmantot vienģimenes mājas, ir noteikti WT 2021 noteikumos, kas stāsies spēkā no 2021. gada janvāra sākuma. Līdz tam – tas ir vēl divus mēnešus – ir spēkā mazāk ierobežojošie noteikumi, kas ietverti WT 2017. Sakarā ar tehnoloģiju un būvniecības attīstību, šo vadlīniju aktualizācija tiek veikta vidēji reizi 5 gados.

Bet ko Tu vari darīt pats, izmantojot mūsu mājas? Īpaši vecāka gadagājuma cilvēki, kuru enerģijas standarti, rupji sakot, ir neadekvāti.

Kas jāatceras, lai mājoklis būtu silts?

 • Neaizsedziet radiatorus (aizkarus, mēbeles, spilvenus utt.)
 • Logu rāmji ir jāblīvē, cik vien iespējams – tur visstraujāk izplūst siltums.
 • Ir vērts noblīvēt arī ieejas durvis, pagraba durvis, bēniņu durvis un pārdomāt sienu un jumta blīvējumu
 • Visbeidzot, ir labi apsvērt iespēju uzstādīt automātiskās apkures vadības ierīces, kas ļaus katrā telpā uzturēt atsevišķu temperatūru – atbilstošu tās funkcijai, piemēram, zemāku telpās, kuras tiek reti izmantotas, vai visā mājā, kad tā ilgstoši tiek atstāta tukša. laiks. Ieguldījumi pārbaudītā vadības sistēmā ir arī lielisks veids, kā samazināt apkures rēķinus.

Otrkārt: pārraugi savu enerģijas patēriņu

Enerģijas izšķērdēšana katru dienu ir posts. Tikmēr šāda neuzmanība maksā gan finansiāli, gan ekoloģiski: neizslēdz gaismu, neizņem lādētājus no rozetēm, guli ar ieslēgtām naktslampām. Mēs ne vienmēr pievēršam uzmanību ikdienā lietojamās ierīces enerģijas klasei. Saskaitot šīs un daudzas citas nolaidības, mēs netīšām radām gigantisku sava mājokļa ekspluatācijas izmaksu pieaugumu un nepamatotus enerģijas zudumus.

SALUS Controls ēku automatizācija – aprīkota ar Smart Home sēriju – ir risinājums, kas palīdzēs optimizēt sadzīves tehnikas darbību. Pirmkārt, pateicoties pareizi ieprogrammētiem darba scenārijiem, temperatūras regulatori, Smart Plugs vai inteliģentie releji var vadīt ne tikai apkuri, bet arī apgaismojumu un elektriskās ierīces IESLĒGTS/IZSLĒGTS. Piemēram, iepriekš noteiktā laikā izvēlētās ierīces tiks atslēgtas no strāvas padeves, kas automātiski samazinās enerģijas patēriņu. Vienkārši izveidojiet noteikumu, lai pusnaktī visu izslēgtu.

Turklāt bezmaksas aplikācija SALUS Smart Home reģistrē ar viedspraudņiem (Smart Plug) kontrolēto ierīču enerģijas patēriņu, norādot lielākos enerģijas patēriņa avotus. Patēriņa vēsture (lasāmas diagrammas) ļauj veikt nepārprotamu aprēķinu. Vairs nevajag šaut tumšajā istabā – radiators koridorā, lampa guļamistabā, dators? Kuras ierīces nedarbojas efektīvi un kurām ir jāmaina darbības režīms? Kuras ir nebioloģiskas? Kuras jāaizstāj ar jaunām? Ja Tev ir konkrēti dati, Tu zināsi, ko skatīties.

Treškārt: izvairies no apgriešanas

Nav jābrīnās – un tā arī ir – ka lielākā daļa no mājas ekspluatācijas laikā patērētās enerģijas ir apkure – tā veido vairāk nekā 70% no ēkas enerģijas vajadzībām. Tāpēc svarīgi to darīt “gudri”, telpu siltumu pielāgojot to funkcijām un diennakts laikam. Guļamistabā ir vērts uzturēt vēsāku nekā viesistabā, savukārt viesistabā ir labi uzturēt ekonomisko temperatūru (nav komfortablu vai, gluži pretēji – pārāk zemu) ilgākas mājinieku prombūtnes laikā. Šīs šķietami mazās ērtības ne tikai paaugstina dzīves kvalitāti un veicina labāku veselību, bet arī atvieglo civilizācijas attīstības seku pārslogoto dabu. Tikai šāds mūsu darbības mikromērs nesīs makrorezultātu.

Jāatceras arī, ka nekontrolēti pārkaršanas un atdzišanas cikli neveicina apkures sistēmas stabilu darbību un palielina tās atteices līmeni.

SALUS Controls temperatūras regulatori samazina apkures iekārtas nevajadzīgo darbību, uzturot telpās individuālu temperatūru, ko nosaka mājinieki. Tie nodrošina tik daudz siltuma, cik nepieciešams, novēršot neērto un videi nelabvēlīgo deformācijas efektu.

Temperatūras kontrole Tavās mājās samazina enerģijas zudumus. Augsti ekoloģisks risinājums ir ne tikai katla un apkures kurināmā nomaiņa, bet arī gudra centrālās apkures regulēšana.

Sasummējot

Kāpēc ir vērts izmantot inteliģento apkures vadību?

Pirmkārt, pielāgojot telpas temperatūru savām šī brīža vajadzībām (piem., 23 grādi vannas istabā, 21 grāds viesistabā, 19 grādi guļamistabā), mēs izvairāmies no retāk apmeklēto telpu pārkaršanas un nemaksāšanas par siltumu, ko nemaksājam, bet kas ir nepieciešams.

Otrkārt, SALUS Controls telpu regulatori ir elastīgi. To galvenais uzdevums ir uzturēt iestatīto temperatūru telpās (apkures grafiki). Tas gan nenozīmē, ka, atrodoties prom no mājām, mums nav nekādas ietekmes uz apkures ierīču darbību. Pateicoties SALUS Smart Home sērijai, no biroja, no viesnīcas – mēs varam reaģēt pastāvīgi. Regulatori strādā saskaņā ar grafiku, taču ņem vērā arī lietotāja ad hoc lēmumus.

Treškārt, apkures regulēšana palīdz samazināt enerģijas zudumus ēkas ikdienas ekspluatācijas laikā, kas izpaužas kā vides aizsardzībā, mūsu elpotā gaisa kvalitātes uzlabošanā (smoga samazināšana), kā arī mājsaimniecību nodevu samazināšanā.

Kontakti
Sākt sadarbību

KontaktiTehniskais atbalsts

support@salus-controls.eu

  UzstādītājsLietotājsAttīstītājs
  Salus

  Zīmola SALUS Controls izplatītājs:
  QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.

  Rolna iela 4, Kobielice, 43-262,
  Silēzijas province, PL,
  NIP: 638 180 68 25,
  KRS: 0000440955,
  birojs: +48 32 700 74 53,
  serviss: +48 32 750 65 05,
  fakss: +48 32 790 44 85
  Pirmd. – piektd., 9:00-17:30

  image/svg+xml

  © QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

  Design & Code by Foxstudio