Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

SALUS Controls vadības sistēmas konfigurators jeb – cik maksā viedā māja?

ATGRIEZIES

Viedās mājas sistēmas īpašnieki, investori un uzstādītāji zina, kāds ieguldījums dzīves komforta uzlabošanā ir šādas sistēmas pirkums. Ja apsverat iespēju ieguldīt naudu modernā ēkas automatizācijā, Jūs noteikti vēlaties zināt, kāda veida izdevumi ar to ir saistīti. Mēs uzreiz vēlamies pasvītrot, ka uz šo jautājumu nav vienas noteiktas atbildes. Tas viss ir atkarīgs no nekustamā īpašuma, kā arī lietotāju vajadzībām un vēlmēm.

Smart Home nozīmē vairāk nekā tikai ērtums

Mājas automatizācijas sniegtais komforts neaprobežojas tikai ar gludekļa attālinātu izslēgšanu vai lampas ieslēgšanu. Viedā mājas vadība nozīmē:

 1. optimāla siltumapgādes kontrole: ideāla temperatūra katrā telpā
 2. mājokļa izdevumu ekonomija: mazāki izdevumi par enerģijas patēriņu
 3. atsevišķu ierīču attālināta vadība, piem. žalūzijas/slēģi, apgaismojums, dārza laistīšanas sistēmas
 4. īpašuma drošība: trauksmes sensori, SMS ziņas
 5. vides aizsardzība: mazāks piesārņojums
 6. komforts un ērtums katru dienu

Mūsdienās viedā māja asociējas ar novitāti, energoefektivitāti, drošību un izdevumu kontroli. Mijatkarības scenāriji starp sistēmas ierīcēm ir gandrīz neizsmeļami. Jautājums saglabājas par sistēmas izveidi un izmaksām. Tāpēc SALUS Controls tehniskie speciālisti ir izveidojuši SISTĒMAS KONFIGURATORU.

Sistēmas konfigurators – kas tas ir?

SALUS controls konfigurators ir lietotājam draudzīgs atbalsta rīks, kas palīdz uzstādītājam/lietotājam nokomplektēt produktus un izveidot mājsaimniecības vajadzībām piemērotu sistēmu. Māju un dzīvokļu arhitektoniskie risinājumi ir ļoti dažādi, tāpat kā atšķiras siltumapgādes sistēmas. Arī katra lietotāja dzīves ritms ir atšķirīgs. Tādēļ nav vienas universālas sistēmas, kuras iepriekš ieprogrammētie iestatījumi atbilst ikviena lietotāja vajadzībām. Tāpēc viedās mājas vadības ierīces ir jāpiemeklē individuāli. „Japiegriež” pēc izmēra kā tērps pie drēbnieka.

SALUS Controls sistēmas konfigurators tika izstrādāts, pamatojoties uz mūsu ekspertu pieredzi un secinājumiem, kas tika izdarīti pēc sarunām ar klientiem, kuri zvanīja uz tehniskā atbalsta tālruni. Zinot, kādi ir viņu biežāk uzdotie jautājumi, kā arī to, ar kādām problēmām nākas saskarties lietotājiem un uzstādītājiem, izvēloties un pielāgojot ierīces ēkas apstākļiem, esam izveidojuši “virtuālo konsultantu” jeb konfiguratoru. Konfiguratoru iespējams izmantot jebkurā laikā, strādājot savā tempā, izvēloties dažādas produktu kombinācijas un pastāvīgi aprēķinot vadības iespējas un izmaksas.

SALUS Controls sistēmas konfiguratora izmantošana opcijā LIETOTĀJS nozīmē atbilžu sniegšana uz dažiem pamatjautājumiem par ēkas tehnisko stāvokli (instalācijas veids, grīdas platība, radiatoru skaits u.tml.). Šī informācija ir būtiska vadības ierīču izvēlei. Opcijas UZSTĀDĪTĀJS jautājumiem ir tehnisks raksturs. Tiek jautāts, piemēram, par sadalītāju skaitu (kas atbilst nepieciešamo vadības kontrolieru skaitam) vai sadalītājam pievienoto cilpu skaitu.

Sniedzot atbildes uz šiem jautājumiem, konfigurators norāda nepieciešamo produktu sarakstu un skaitu; pieejamos variantus, no kuriem iespējams izvēlēties sev atbilstošu funkcijas, cenas un dizaina ziņā.

Pašās beigās konfigurācijas programma iesaka produktus, kuru iegāde var izrādīties nepieciešama sistēmas uzstādīšanas laikā (piemēram, temperatūras sensors, aizsargpārklājs termogalvām, 16A releja modulis, ZigBee tīkla papildu pastiprinātājs u.tml.). Tādā veidā tiek radīts ilustratīvs izmaksu aprēķins.

Viedā māja – cik izmaksā sistēmas ieviešana?

Ar ko sākt?

Sākumā jāzina, vai Jums ir svarīga siltumapgādes kontrole ar interneta palīdzību. No vienas puses, šis variants nozīmē papildu izmaksas, bet, no otras puses, ievērojami palielina visas sistēmas ērtumu un funkcionalitāti. Pēc tam nepieciešams norādīt, kāda veida siltumapgādi vēlaties kontrolēt: radiatori, apsildāmās grīdas, elektriskā siltumapgāde. Ja tiek iesaistīta jaukta tipa siltumapgādes kontrole, jāņem vērā produkti, kas nepieciešami abu veidu siltumapgādes sistēmas regulēšanai (grīdas un radiatoru). Smart Home piederumi pieejami par papildu samaksu.

Mājas parauga raksturojums

Ēka, uz kuras pamata mēs parādīsim mūsu konfiguratora darbību, ir vienstāvu māja ar dzīvojamu mansardu. Lejā atrodas ar grīdu apsildāma viesistaba, kas apvienota ar virtuvi, un vannas istaba, bet mansardā izvietotas trīs, ar radiatoriem apsildāmas, guļamistabas – katrā guļamistabā pa vienam radiatoram. Kopumā piecas telpas. Vannas istabā ir viens logs. Pieņemsim, ka mājinieki nolēmuši vadīt sistēmu ar interneta palīdzību, izmantojot atsevišķus SALUS Smart Home piederumus. Kādus produktus izvēlējās konfigurators? Ko ar šiem produktiem iegūst mājinieki?

Atklājiet iespējas: kā darbojas konfigurators?

Sadalīsim mājas vadības zonas trīs kategorijās:

 • siltumapgādes kontrole
 • apgaismojuma un žalūziju/slēģu vadība
 • OneTouch noteikumu paraugi
 • avārijas atklāšana

Siltumapgādes kontrole

Nepieciešamais aprīkojums, lai kontrolētu šādi projektētas mājas siltumapgādi ar interneta palīdzību: temperatūras regulatori – piemēram, moderns Quantum SQ610RF ar iebūvētu mitruma sensoru un Warm Floor funkciju. Optimāla siltumapgādes sistēmas vadība tiek panākta, temperatūru regulējot individuāli katrā no telpām, tāpēc vienmēr ir nepieciešams tik daudz regulatoru, cik mājā istabu. Apsildāmo grīdu sistēmai nepieciešami vadības kontrolieri un izpildmehānismi (piemēram, pašregulējošs THB izpildmehānisms). Lai kontrolētu trīs radiatorus guļamistabās, nepieciešams iegādāties trīs bezvadu termostata galvas. Un, protams, sistēmas „sirds”, bez kuras nav iespējama mājas vadība tiešsaistē – interneta vārteja UGE600.

Apgaismojuma un žalūziju vadība

Lai izveidotu funkcionālus OneTouch noteikumus apgaismojuma un žalūziju/slēģu vadībai, sistēmas kopējām izmaksām jāpievieno papildu piederumu cenas (ierīču izvēle ir atkarīga no noteikumiem):

Kā šie produkti darbojas? Smart Plug, kā elektrības kontaktligzdas paplašinājums, kontrolē tam pievienotās ierīces. Smart Relay ļauj kontrolēt uztvērēju ar slodzes jaudu līdz 16A. Roller Izmantojot šīs nelielās ierīces, iespējams pielāgot gaismas ieslēgšanas vai izslēgšanas brīdi noteiktās telpās, kā arī iestatīt lampu darbības mijatkarību ar citām darbībām, piemēram, ieiešanas telpā, loga aizvēršanas, ventilatora iedarbināšanas u.tml. Ar ierīču palīdzību iespējams izveidot mājinieku klātbūtnes imitāciju brīžos, kad mājās neviena nav. Galīgās izmaksas ir atkarīgas no tā, cik daudz žalūziju/ierīču Jūs vēlaties savā mājā kontrolēt.

Kādus OneTouch noteikumus iespējams izveidot?

SALUS Smart Home lietotnē iespējams ieprogrammēt ierīču darbības mijatkarības scenārijus. Piemēram:

 1. Saulrietā gaitenī iededzas gaisma, bet saullēktā nodziest.
 2. No rīta žalūzijas guļamistabās tiks pavērtas līdz 30%, pēc stundas līdz 60%, bet vēl pēc stundas atvērsies pilnībā.
 3. Atverot logu, siltumapgāde vannas istabā tiek izslēgta.
 4. Plkst. 20:00 gaisa temperatūra no 22℃ tiek samazināta līdz 20℃, bet vannas istabā grīda saglabājas patīkami silta līdz plkst. 23:00.
 5. Nospiežot pie durvīm uzstādīto OneTouch noteikumu aktivatoru, iestatītā temperatūra visās telpās pazemināsies līdz 18°C, viesistabā un ēdamistabā tiks aizvērtas aizsargžalūzijas un nodzisīs gaisma.

Lai šie scenāriji tiktu realizēti mūsu uzskatāmajā mājas piemērā, neskaitot interneta vārteju, lietotni (bezmaksas) un temperatūras regulatorus, nepieciešams: vismaz piecas aizsargžalūzijas Roller Shutter automātiskai žalūziju darbībai, atvēršanas sensors vannas istabai, bezvadu poga noteikumu aktivizēšanai pie mājas izejas un viedie spraudņi, kuru skaits ir atkarīgs no lampu daudzuma, kas izslēdzas iziešanas brīdī. Pieņemsim, ka nepieciešami divi Smart Plug un viens Smart Relay.

Visu iespējams bez steigas pārdomāt un, pēc lēmuma pieņemšanas, pakāpeniski aizpildīt informāciju konfiguratora laukos.

Avārijas noteikšana

Sensori avārijas noteikšanai mājās ir daļa no SALUS Smart Home sērijas elementiem, kas nozīmē, ka to darbībai ir nepieciešama vārteja un lietotne. Atkarībā no tā, kādus, kur un cik sensorus nepieciešams uzstādīt, izmaksu summu ir jāpalielina:

Kā šīs ierīces darbojas? Dūmu detektors atklāj dūmus. Ūdens noplūdes sensors atklāj ūdeni uz virsmas vai saskares vietās. Atvēršanas sensors norāda, kuri logi/durvis ir atvērti, un palīdz izslēgt siltumapgādi vēdināšanas laikā. Ierīces sistēmā ļauj saņemt SMS ziņas par notikušo.

Kopsavilkums

Piedāvājums ir plašs, bet vai Jums ir jatērējas, lai to izmantotu? Uzņēmums SALUS Controls saviem klientiem piedāvā ne vien ekskluzīvas premium produktu sērijas, bet arī kvalitatīvus standarta variantus, kas lieliski darbosies un, vienlaicīgi, būs maciņam draudzīgi.

Izmantojiet mūsu konfiguratoru un pārbaudiet, kuri risinājumi vislabāk atbilst Jūsu vajadzībām. Konfiguratora programmā ievadītie dati palīdzēs Jums saprast, cik daudz un kādas ierīces ir nepieciešamas viedās mājas vadībai, kā arī izveidos aptuveno sistēmas izveides cenrādi. Svarīgi zināt, ka summām ir ilustratīva nozīme, jo tās tiek aprēķinātas, pamatojoties uz kataloga neto cenām. Lūdzu, ņemiet vērā, ka mūsu izplatītāji noteikti Jums piedāvās izdevīgu atlaidi.

Ja Jums ir radušies jautājumi, SALUS Controls tehniskā komanda Jums palīdzēs.

Kontakti
Sākt sadarbību

KontaktiTehniskais atbalsts

support@salus-controls.eu

  UzstādītājsLietotājsAttīstītājs
  Salus

  Zīmola SALUS Controls izplatītājs:
  QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.

  Rolna iela 4, Kobielice, 43-262,
  Silēzijas province, PL,
  NIP: 638 180 68 25,
  KRS: 0000440955,
  birojs: +48 32 700 74 53,
  serviss: +48 32 750 65 05,
  fakss: +48 32 790 44 85
  Pirmd. – piektd., 9:00-17:30

  image/svg+xml

  © QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

  Design & Code by Foxstudio