Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Drošības sensori Jūsu mājoklī

ATGRIEZIES

Smart Home – automatizētas ēku vadības sistēmas – tehnoloģijas, kas ēkas īpašniekiem un apsaimniekotājiem ļauj pielāgot ēkas funkcijas savām vajadzībām. Tā kā visas ierīkotās funkcijas savā starpā ir saistītas un viena ar otru spēj “komunicē”, tad cilvēka iesaiste dažādu ēkas funkciju izpildīšanā tiek maksimāli samazināta (piemēram, OneTouch scenāriju programmēšana), lai ēkas pārvaldība kļūtu arvien ērtāka un noderīgāka. Civilizācijas attīstība ir tik strauja, ka ir grūti paredzēt, cik progresīvas sistēmas mūs sagaida nākotnē. Viens ir skaidrs, mājinieku dzīves komforts, ekoloģija un ekonomisks enerģijas patēriņš ir neizsmeļama tēma. Smart Home pasargā ēku no nevēlamām situācijām, izmantojot mūsdienīgus drošības sensorus.

Vieda māja, vieda aizsardzība

Lai gan mājas funkciju vadība ar pogām, viedtālruņiem, datoriem vai balss ziņojumiem palīdz dzīvot vieglāk un patīkamāk, cilvēki ne vienmēr uztraucas tikai par ērtumu. Ēku automatizācijas izmantošana ikdienā ir daudz plašāka. Viedās tehnoloģijas brīdina par avārijām un atvieglo dzīvi vecāka gadagājuma cilvēkiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (kā arī viņu aprūpētājiem).

Ienākot Smart Home sektorā, par šo aspektu ir parūpējies arī zīmols SALUS Controls. Lai gan uzņēmuma vadošais koncepts ir koncentrēšanās uz viedu apsildīšanas sistēmas vadību, liela sistēmas SALUS Smart Home priekšrocība ir rūpes par lietotāju drošību.

Smart sērijas produktu uzstādīšana nodrošina iespēju, piemēram, doties uz darbu vai iepirkties, atstājot aprūpējamo personu mājās. Šeit īpaši noderīgi būs OneTouch scenāriji. Ja mājās palicējs sajutīsies slikti un nospiedīs trauksmes pogu, Jūs saņemsiet automātisku īsziņu ar iepriekš iestatītu saturu, lai laikus sniegtu palīdzību. Ideja ir izcila. Un patiešām efektīva.

Avārijas un ārkārtas situācijas – no kā pasargā drošības sensori?

Ir svarīgi zināt, ka, neskaitot ikdienas darbību uzlabošanu, izdevumu optimizāciju un izklaidi, viedie risinājumi nodrošina lielisku aizsardzību pret nepatīkamām gadījuma rakstura parādībām. Protams, neviena tehnoloģija nepasargās cilvēku no neparedzamiem dzīves apstākļiem, bet daudzās situācijās ir vērts tai uzticēt savu personisko īpašumu. Atcerēsimies, ka monitorings neatrisina visas problēmas.

Kādiem ēkas aizsardzības elementiem ir vērts pievērst uzmanību?

 • ugunsdrošības signalizācija
 • (pret)noplūdes signalizācija
 • (pret)ielaušanās signalizācija

Ugunsdrošības signalizācija ne tikai nodrošina savlaicīgu dūmu parādīšanās noteikšanu un trauksmes sirēnas ieslēgšanu. SALUS Smart Home dūmu noteikšanas sistēmai seko automātiska brīdinājuma (SMS, e-pasts) nosūtīšana lietotājam. Līdzīgi ūdens noplūdes (vannas istabas vai virtuves noplūšana, akvārija noplūde) vai durvju/loga atvēršanas gadījumā. Turklāt, ja tiek izveidoti šādi OneTouch noteikumi, sistēma ne tikai nosūtīs ziņu par ūdens noplūdi, bet, izmantojot spraudni SPE600 vai releju SR600, noslēgs ūdens padevi, novēršot turpmākus bojājumus.

Ja atrodaties izbraukumā un mājās notiek kas neparedzēts, Jūs saņemsiet ziņu, kā arī laika rezervi, lai attiecīgi reaģētu. Pat ja īpašumā darbojas monitorings, videokameras ne vienmēr uztver to, ko reģistrē avārijas noteikšanas sensori, piemēram, tādu ierīču darbību kā ledusskapis vai veļas mazgājamā mašīna. Un, ja pēc iziešanas no mājas, neesat pārliecināts, vai aizvērāt logu? To iespējams pārbaudīt attālināti SALUS Smart Home lietotnē (atvēršanas sensors). Paziņojumu saņemsiet arī tad, ja, piemēram, Jūsu garāžā atrodas nepiederoša persona (kustības sensors).

Vēl viena noderīga SALUS smart Home sistēmas drošības funkcija ir mājinieku klātbūtnes imitācija. Izmantojot viedo apgaismojumu un viedās žalūzijas, tukšās iekštelpas imitē, ka kāds joprojām ir mājās. Kam tas domāts? Radot iespaidu par mājinieku uzturēšanos telpās, sistēma maldina potenciālos garnadžus un aizsargās māju no ielaušanās. Kādā veidā? Klātbūtnes imitācijas grafika izveide un aktivizēšana nodrošina apgaismojuma ieslēgšanos noteiktā laikā, lai pēc, piemēram, dažām/vairākām minūtēm atkal izslēgtos. Līdzīgi ir ar žalūzijām: tās tiek aizvērtas saulrietā, bet atvērtas no rīta.

Kuras viedierīces palielinās drošību Jūsu mājās?

Kas ir nepieciešams, lai ieprogrammētu iepriekš minētos scenārijus un palielinātu ēkas drošību? Pirmkārt, SALUS Smart Home sistēmas pīlāri, t.i., interneta vārteja un mobilā lietotne. Kā arī:

 • poga – OneTouch noteikumu aktivizētājs (SB600, CSB600)
 • dūmu sensors (SD600)
 • ūdens noplūdes sensors (WLS600)
 • atvēršanas sensors (SW600)
 • kustības sensors (MS600)
 • Smart Plug – viedie spraudņi (SPE600)
 • relejs (SR600)
 • žalūziju kontrolieris (RS600)

Apskatīsim tuvāk augstāk minētās ierīces.

SALUS Smart Home sistēmas interneta pogas SB600, CSB600: darbību bezvadu aktivatori. Ierosina vienu (CSB600) vai divas (SB600) darbības (piemēram, apgaismojuma/apkures ieslēgšana). CSB600 (panic button – modelis ar vāku), nosūtot iepriekš iestatītu paziņojumu, var darboties kā trauksmes poga.

Dūmu sensors SD600: ierīce savlaicīgi nosaka dūmu parādīšanos. Iespējams izmantot atsevišķi bez interneta vārtejas UGE600 un mobilās lietotnes, bet tikai kā SALUS Smart Home sistēmas elementam tam ir apdraudējumu paziņošanas funkcija.

Ūdens noplūdes sensors WLS600: ūdensnecaurlaidīgs noplūdes sensors. Sensors tiek izmantots, lai noteiktu ūdens klātbūtni uz virsmas zem sensora vai sensoram pievienoto vadu sadures vietās. Izmantojot savā starpa sasaistītās SALUS Smart Home sistēmas ierīces, iespējams aizgriezt vārstu, kad tiek konstatēta noplūde, un nosūtīt lietotājam bezmaksas paziņojumu par radušos avāriju.

Atvēršanas sensors OS600/SW600: bezvadu ierīce, kas darbojas kopā ar Smart Home sērijas regulatoriem. Ļauj pievienot plānam apkures izslēgšanu uz telpas vēdināšanas vai loga/durvju atvēršanas laiku.  Kā sistēmas elements nodrošina ziņojumu saņemšanu par atvēršanu.

Kustības sensors MS600: saistīts ar viedo spraudni (SPE600) vai releju (SR600), sensors ļauj ieslēgt vai izslēgt apgaismojumu kustības noteikšanas rezultātā.

Smart Plug SPE600: viedais spraudnis (elektriskās kontaktligzdas paplašinājums), kas aprīkots ar pārslodzes aizsardzību, lai palīdzētu vadīt kontaktligzdai pievienotās ierīces. Ko vēl tas prot? Spraudnis parāda enerģijas patēriņa vēsturi (lietotne), palielina ZigBee tīkla pārklājumu.

SR600 (Smart Relay): viedais relejs ir paredzēts sprieguma ierīcēm (piemēram, apkures katli, sūkņi, apgaismojumam) un ierīcēm bez sprieguma (piemēram, signalizācijas vadības paneļi, vārtu kontrolieri, atvēršanas sensori), slēdžu kārbā, sienas kontaktligzdā vai tur, kur nepieciešams kontrolēt uztvērēju ar maksimālo slodzi 16A. Iespējams izmantot kā ieejas ierīci (ieeja sistēmā), kas nozīmē, ka, izmantojot SR600 un signalizācijas vadības paneli, pastāv iespēja „iemidzināt” māju, kad signalizācija tiek izslēgta: žalūziju aizvēršana (šeit nepieciešams arī RS600), apgaismojuma izslēgšana, temperatūras samazināšana (OneTouch noteikumu aktivizēšana). Smart Relay palielina ZigBee tīkla pārklājumu. Releju iespējams sapārot ar regulatoru – kā vienīgo smart sistēmas elementu, jo citi darbojas, izmantojot OneTouch. Noslēdz/atjauno strāvas padevi – tāpat kā Smart Plug.

Drošība ar SALUS Smart Home – Jūsu ievērībai:

Kā sistēma SALUS Smart Home ietekmē ēkas un mājinieku drošību?

UZMANĪBU: Smart Home sērijas produkti darbojas tikai kopā ar interneta vārteju un SALUS Smart Home lietotni. Izņēmums ir dūmu sensors (SD600), kas darbojas neatkarīgi no sistēmas un lokāli nosaka dūmu parādīšanos (skaņas sirēna bez SMS paziņojuma).

Kontakti
Sākt sadarbību

KontaktiTehniskais atbalsts

support@salus-controls.eu

  UzstādītājsLietotājsAttīstītājs
  Salus

  Zīmola SALUS Controls izplatītājs:
  QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.

  Rolna iela 4, Kobielice, 43-262,
  Silēzijas province, PL,
  NIP: 638 180 68 25,
  KRS: 0000440955,
  birojs: +48 32 700 74 53,
  serviss: +48 32 750 65 05,
  fakss: +48 32 790 44 85
  Pirmd. – piektd., 9:00-17:30

  image/svg+xml

  © QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

  Design & Code by Foxstudio