Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Klimata kontroles konvektors – īpašības un veidi

ATGRIEZIES

Mūs gaida karstākais gada laiks. Laiks, kad rūpes par telpu siltumapgādi pazūd no mūsu ikdienas plāniem. Mēs sākam meklēt veidus, kā efektīvi atvēsināt dzīves un biroja platības. Ņemot vērā pašreizējos laikapstākļus Latvijā, kad vasaras mēnešos novērojams teju vai tropisks klimats, daudzi no mums noteikti vēlētos regulēt iekštelpu klimata apstākļus ar vienas universālas ierīces palīdzību. Klimata kontrole jeb gaisa cirkulācijas regulēšana iekštelpās, neatkarīgi no laika apstākļiem un sezonas. Praksē: apsildīt vai atdzesēt. Šādā situācijā ir vērts apsvērt iespēju uzstādīt klimata kontroles konvektoru.

Kas ir klimata kontroles konvektors?

Klimata kontroles konvektors ir apsildīšanas un dzesēšanas ierīce, kas paredzēta optimālas temperatūras uzturēšanai telpā. Kā ierīce darbojas? Vienkāršojot, pēc siltuma apmaiņas principa ar vidi, izmantojot ventilatorus. Tas ir praktisks risinājums, ko jau izsenis izmanto publiski pieejamās ēkās. Klimata kontroles konvektors silda, atdzesē vai silda un atdzesē iekštelpu gaisu. Darba vide (sildīšana, dzesēšana) šeit ir ūdens.

Klimata kontroles konvektori parasti tiek izmantoti lielos objektos (biroju ēkas, aulas, kinozāles), tomēr nav norādījumu, ka mājsaimniecības ērtībai tos nevarētu uzstādīt arī privātmājās. Uzstādīšanas nosacījums ir ierīkota dzesēšanas instalācija.

Klimata kontroles konvektoru izmantošanas priekšrocības

 • zema siltuma inerce ļauj ātri pielāgot temperatūru pašreizējām vajadzībām
 • daudzpusība (sildīšana un dzesēšana) un ērta darbība
 • siltuma komforts visa gada garumā
 • vietas ekonomija, pateicoties nelielajiem ierīces izmēriem
 • gaisa attīrīšana un filtrēšana – augsta gaisa kvalitāte, pateicoties jonizācijas filtriem
 • alerģijas slimniekiem labvēlīga mikroklimata radīšana
 • vides aizsardzība: atšķirībā no gaisa kondicioniera, klimata kontroles konvektors silda un atdzesē gaisu ar ūdens, nevis freonu palīdzību, kas ir ķīmiski savienojumi, kuru emisijas atmosfērā iznīcina ozona slāni

Kādi ir klimata kontroles konvektoru veidi?

Klimata kontroles konvektori: iedalījums pēc to konstrukcijas

 1. Divcauruļu un četrcauruļu klimata kontroles konvektori
 2. Ventilatoru un indukcijas klimata kontroles konvektori

Divcauruļu ierīce ir tāda, kurai ir tikai viens siltummainis, tāpēc tā vai nu silda, vai dzesē, atkarībā no sezonas vajadzībām (nepieciešama pārslēgšana no dzesēšanas uz apsildīšanu un no apsildīšanas uz dzesēšanu). Ar diviem siltummaiņiem aprīkota ierīce (radiators un sildītājs), kas vienlaikus atbalsta abus režīmus, ir četrcauruļu klimata kontroles konvektors.

Plaši izmantotie konvektori ar ventilatoru (tā sauktie fankoili), kā norāda pats nosaukums, darbojas ar ventilatora palīdzību (gaisa piespiedu cirkulācija). Savukārt, indukcijas klimata kontroles konvektors nav aprīkots ar ventilatoru, bet izmanto ārējā gaisa indukcijas spēku. Gaiss tiek iesūkts, novirzīts uz siltummaini, sasildīts/atdzesēts un pēc tam izpūsts telpā.

Klimata kontroles konvektori: iedalījums pēc to uzstādīšanas veida

 1. Grīdas – uzstādāms padziļinātā grīdas korpusā
 2. Zemgriestu – atkarībā no varianta, uzstādāms horizontāli vai vertikāli
 3. Kasetņu – vispopulārākais variants, uzstādāms piekaramajos griestos
 4. Sienas – izstrādāts uzstādīšanai pie sienas

Izvērtējot, lielākā daļa no tirgū pieejamajiem klimata kontroles konvektoriem nodrošina: vienkāršu uzstādīšanu, vieglu piekļuvi un ekonomisku, efektīvu darbību komerciālās, pakalpojumu sniegšanas un dzīvojamās telpās. Tomēr to funkcionalitāti var būtiski uzlabot.

Kā palielināt klimata kontroles konvektora darbības efektivitāti?

Izmantojot mūsdienīgu vadības automatizāciju. Pareizi piemeklētas šīs universālās ierīces vadības sistēma palīdz novērst pārmērīgu iekšēju pārkaršanu vai atdzišanu.

Attiecībā uz klimata kontroles konvektoru vadību, uzņēmums SALUS Controls piedāvā daudzfunkcionālu iekštelpu kontrolieri FC600, kas paredzēts divcauruļu vai četrcauruļu klimata kontroles konvektoru darbības regulēšanai.

Kādēļ FC600?

FC600 kontroliera regulētās instalācijas lietotājiem palielinās termiskā komforta sajūta telpā. Šī ierīce ir aprīkota ar  TPI regulēšanas algoritmu. Tiek regulēta ventilatora un vārstu darbība, lai telpā sasniegtu un pēc tam uzturētu iestatīto temperatūru. Divcauruļu sistēmā V1 izeja kontrolē apsildīšanu un dzesēšanu, četrcauruļu sistēmā V1 izeja kontrolē apsildīšanu, bet V2 izeja dzesēšanu.

SALUS Controls piedāvā arī papildu kontroliera moduli – FC600-M – kas ir paredzēts klimata kontroles konvektoriem vai kanālu sildītājiem, kas tiek regulēti ar 0…10V signālu. Šī ierīce ir papildinājums FC600 kontrolierim. Kā tā darbojas? Vienmērīgi kontrolē ventilatora ātrumu, iestatot spriegumu no 0V līdz 10V. Turklāt, tas pārvalda divus elektriskos izpildmehānismus (apsildīšanas un dzesēšanas vārstu).

Mūsu programmējamais kontrolieris veiksmīgi apstrādā kanālu vai ūdens sildītājus ar iebūvētu ventilatoru. Iestatījumu un konfigurāciju daudzveidība (FC600 darbojas pēc grafikiem) ļauj to izmantot gan lielās komerctelpās, gan birojos, viesnīcās un dzīvojamās telpās. Lielākā ierīces izmantošanas priekšrocība ir uzlabota temperatūras regulācija un pastāvīga sildīšanas/dzesēšanas parametru kontrole ar interneta palīdzību. Izmantojot tiešsaistes vadības opciju, FC600 jābūt savienotam ar SALUS Controls piedāvājumā pieejamo interneta vārteju (modelis UGE600). Kad ir izveidots savienojums ar internetu, kontrolieris automātiski konfigurējas.

Kontakti
Sākt sadarbību

KontaktiTehniskais atbalsts

support@salus-controls.eu

  UzstādītājsLietotājsAttīstītājs
  Salus

  Zīmola SALUS Controls izplatītājs:
  QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.

  Rolna iela 4, Kobielice, 43-262,
  Silēzijas province, PL,
  NIP: 638 180 68 25,
  KRS: 0000440955,
  birojs: +48 32 700 74 53,
  serviss: +48 32 750 65 05,
  fakss: +48 32 790 44 85
  Pirmd. – piektd., 9:00-17:30

  image/svg+xml

  © QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

  Design & Code by Foxstudio