Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Kāda ir veselībai labākā temperatūra mājās?

ATGRIEZIES

Temperatūras ietekme uz mūsu pašsajūtu ir milzīga. Efektīvs darbs, pareizs miegs, labs garastāvoklis – to visu ietekmē izmantojamo telpu termiskie apstākļi. Temperatūra mājās nosaka to, kā mēs jūtamies. Turklāt atbilstoša māju un dzīvokļu siltuma bilance atbalsta elpošanas un sirds un asinsvadu sistēmu veselību, kā arī nosaka cilvēka dzīvības enerģiju. Siltuma komforts mājās, kuras nav ne pārmērīgi uzsildītas, ne atdzesētas līdz pārāk zemai temperatūrai, samazina mūsu saslimstību, jo īpaši ar augšējo elpceļu infekcijām.

Veselība sākas mājās

Papildus labai ventilācijai, lielai dienas gaismas devai, pietiekamam mitrumam un pareiziem miega apstākļiem, siltuma līdzsvars ir ērtas mājas galvenā iezīme.

Kāpēc tas tā notiek?

Tāpēc, ka mājvieta ir cilvēkam vistuvākā vide, vieta, kur “tiek uzlādētas baterijas”. Pēdējā laikā ļoti bieži strādājam arī mājās – tāpēc mūsu sociālā un psiholoģiskā funkcionēšana ir atkarīga no tur esošajiem apstākļiem. Runa ir ne tikai par siltuma komfortu, bet arī par komfortu ikdienā. Citiem vārdiem sakot, kad telpu temperatūra ir pielāgota to funkcijai – tā ir atbilstoša viesistabā, vannas istabā, guļamistabā utt., – mēs jūtamies labāk un efektīvāk izmantojam mājas telpu. Tas, kādu temperatūru telpās uzstādām, ir atkarīgs no mūsu vajadzībām.

Nelabvēlīgais mikroklimats ēkās mazina ne tikai pieaugušo pašsajūtu, bet arī bērnu, kuri biežāk slimo, kā arī sliktāk apgūst zināšanas, psihofizisko stāvokli.

Turklāt pēdējos gados ir mainījies mūsu dzīvesveids – arvien mazāk laika pavadām ārā, arvien vairāk ēkās, kur atpūšamies, vadām sabiedrisko un profesionālo dzīvi.

Sarežģītā epidemioloģiskā situācija pasaulē, ar kuru saskaramies pēdējo pusotru gadu, papildus uzsver argumentu nozīmi par cilvēku dzīvesveida maiņu saistībā, piemēram, ar pagājušo gadsimtu. Fakts ir tāds, ka mēs daudz vairāk laika pavadām telpās nekā iepriekš. Iekštelpu temperatūrai noteikti ir jāietekmē mūs tādā pašā mērā, cik to ietekmē laikapstākļi vai atmosfēras apstākļi; tā atbalsta vai kavē dabisko darbību. Uzturoties mājās ilgas stundas, visas dienas garumā, jārūpējas, lai to mikroklimats būtu mums maksimāli labvēlīgs.

Kādai temperatūrai jābūt atsevišķās telpās?

Jāsāk ar to, ka mājas interjeros temperatūra jāpielāgo iedzīvotāju individuālajām vajadzībām. Tomēr daži noteikumi attiecas uz visiem.

Interjera siltuma komfortam ir savi noteikumi, un tas ir cieši saistīts ar cilvēka ķermeņa fizioloģiju. Ir vērts zināt zelta vidusceļu. No vienas puses, ilgstoša zema temperatūra (tiek uzskatīts, ka zem 18 ℃) izraisa ķermeņa atdzišanu, samazina efektivitāti un palielina uzņēmību pret infekcijām. Savukārt saimniecības telpu temperatūra virs 21 ℃ izraisa elpceļu gļotādu un konjunktīvas izžūšanu, kas arī samazina izturību pret infekcijām un rada apstākļus alerģiju un astmas attīstībai. Pārkaršana veicina arī koncentrēšanās traucējumus, pastiprinātu svīšanu (t.i. elektrolītu zudumu), pat kardioloģiskas problēmas.

Kāda temperatūra ir optimāla? Dzīvojamā istabā/birojā ir aptuveni 20 ℃. Ar šādiem apsildes parametriem mēs parasti jūtamies vislabāk, esam koncentrētāki, spara pilni un līdz ar to produktīvāki. Temperatūra virs 21 ℃ (līdz 25 ℃) der tikai vannas istabā peldēšanās laikā.

woman in the kitchen

Temperatūrai virtuvē parasti jābūt zemākai nekā viesistabā (telpā, kurā mēs visbiežāk uzturamies), jo mēs to sistemātiski uzsildām, gatavojot maltītes. Tāpēc šķiet, ka šeit optimālā temperatūra ir 19 ℃.

Mūsu apmierinātību noteikti vairo arī apziņa, ka ēka ir neitrāla pret dabisko vidi un energotaupīga. Mums patīk zināt, ka mūsu māja nepiesārņo dabu, mēs novērtējam to, ka tā ir ekonomiska un ietaupa mājas budžetu. Šie faktori arī paaugstina prestižu un uzlabo mājsaimniecību sociālo vērtējumu.

Piemērota temperatūra = veselīgs miegs

Miegs ir organisma fizioloģiska pamatvajadzība, bez kuras cilvēks nespēj pilnvērtīgi funkcionēt. Tāpēc telpas temperatūra, kurā mēs guļam, ir vēl viens svarīgs tēmas aspekts.

Reģenerējošs miegs ir zelta vērts – tas atjauno enerģiju, palīdz izvairīties no slimībām – taču, pretēji uzskatiem, tam ir nepieciešami atbilstoši apstākļi.

Kas ietekmē veselīgu miegu?

 • telpas temperatūra
 • ventilējama guļamistaba
 • atbilstošs ēnojums
 • nomierinošs dekors

Tiek pieņemts, ka ideālā temperatūra miegam ir 17-19 ℃, kas ir zemāka nekā aktivitātēm, kuras veicam dienas laikā. Guļamistabā vajadzētu būt ievērojami vēsākam nekā viesistabā.

To derētu atcerēties, jo, pārkarsējot istabu, kurā guļam, mēs piespiežam organismu aktivizēt termoregulācijas mehānismu. Pastiprinās asinsrite un ķermenis pārklājas ar sviedriem. Koncentrējoties uz pastāvīgu atdzišanu, mūsu ķermenis neatpūšas, kā vajadzētu. Miegs nav dziļš, guļam nemierīgi. No rīta pamostamies būdami slapji, jūtoties vāji, ar samazinātiem refleksiem un vāju pamudinājumu rīkoties. Bet ne tikai “siltumnīcas” apstākļi pazemina miega kvalitāti. Nelabvēlīgas sekas rodas arī pretējā situācijā. Kad guļamistabā ir par aukstu, mēs pamostamies nosaluši, ar iesnām un sāpošu kaklu.

mother and doughter spending family time

Teorija un realitāte

Lai gan norādītās temperatūras vērtības atsevišķām mājas telpām šķiet universālas un labi aprēķinātas, optimālā temperatūra darbam, vannošanai un miegam katram var būt atšķirīga. Siltuma sajūta ir ļoti individuāla lieta.

Temperatūras uztveri var ietekmēt viss: vecums, dzimums, veselība, emocijas un tas, kā mēs jūtamies konkrētajā dienā. Šī iemesla dēļ, lai apsildes darbību pielāgotu sev, ir vērts māju aprīkot ar modernām vadības sistēmām.

Telpu temperatūras regulatori, vadāmie sadalītāji, izpildmehānismi, inteliģentās radiatoru galviņas – tās ir ierīces, kas nodrošina vislielāko kontroli pār apsildes parametriem. Tie nokontrolēs, kāda temperatūra ir mājās.

Atgādināsim, ka no dzīvokļu apstākļiem, kas ietekmē cilvēka veselību un labklājību, svarīgākie ir: gaisa kvalitāte, temperatūra un mitrums. Visus šos faktorus varam pozitīvi ietekmēt, investējot modernās tehnoloģijās, kas vērstas uz būvniecības un iekārtu uzstādīšanas nozari.

SALUS Controls: izlemj, kāda temperatūra būs Tavās mājās

SALUS Controls apsildes vadības sistēmas ļauj ērti mainīt apsildes parametrus atkarībā no diennakts laika, mājinieku aktivitātes vai konkrētās telpas mērķa. Pateicoties tiem, mēs varam ierobežot arī neizmantoto telpu apsildi vai pazemināt temperatūru telpās, ilgstoši atrodoties prom no mājām, kas nozīmē mazāku apsildes vielu patēriņu.

Temperatūras regulatori un citi vadības sistēmu elementi ir ļoti elastīgi. Individuālā telpas temperatūras kontrole ļauj ērti un ātri ietekmēt mājas klimatu: kur nepieciešams, ir siltāks, bet kur nepieciešams – vēsāks. Taču situācijā, kad mūsu vajadzības pēkšņi mainās, piemēram, vēlamies, lai guļamistabā ir siltāk, nevis viesistabā, jo esam saaukstējušies un guļam gultā – noklikšķinot mobilajā aplikācijā, mēs varam mainīt pašreizējos iestatījumus . Vadības algoritmi pielāgos temperatūru jaunajām indikācijām.

SALUS Smart Home līnijai ir īpaši vērts pievērst savu uzmanību, jo tā ļauj ne tikai kontrolēt apsildi, bet arī izveidot viedo māju atbilstoši personīgajām vēlmēm.

No kā sastāv SALUS Smart Home?

Inteliģentajā sistēmā ir iekļautas ierīces, kas ļauj individuāli kontrolēt un regulēt temperatūru katrā telpā no jebkuras vietas pasaulē (ar interneta palīdzību). Tās arī ļauj kontrolēt katla, CH sūkņa, karstā ūdens sūkņa vai citas apsildes/dzesēšanas ierīces darbību. Papildus sprieguma un akumulatoru darbināmiem temperatūras regulatoriem sērijā ietilpst:

 1. UGE600 interneta vārteja (visas tam pievienotās ierīces var vadīt, izmantojot mobilo lietojumprogrammu)
 2. KL08RF un KL04RF paneļi (paplašinošs modulis), lai kontrolētu virsmas sildīšanu/dzesēšanu
 3. TRV bezvadu termostata galviņas
 4. vadības moduļi
 5. Smart Plugs (ļauj vadīt ierīces ar jaudu līdz 3600 W)
 6. Sensori: logu/durvju atvēršanas, applūšanas, dūmu, kustības

Konfigurācija, ierīču savienošanas process un ierīču savstarpēja saistīšana tīmekļa lietojumprogrammā ir vienkārša un intuitīva. SALUS Smart Home ir viena no visvieglāk lietojamajām un efektīvākajām sistēmām, kas pieejamas tirgū.

SALUS thermostats, Internet Gateway, sensors

Kāpēc apsildes kontrole ir risinājums, bez kura māja nevar būt ekonomiska un moderna?

Jo tikai pateicoties inteliģentai apsildes sistēmas vadībai, mēs iegūstam:

 • apsildes izmaksu samazināšanu
 • temperatūras pielāgošanu telpu funkcijai un lietotāja pašreizējām vajadzībām
 • ērtu ierīču regulēšanu, izmantojot ērti lietojamus draiverus un interneta aplikācijas
 • iespēju automātiski vadīt katlu un sūkņu darbību
 • apkures procesa uzsākšanu un vadīšanu arī ārpus mājas (izmantojot internetu)
 • zemāku kaitīgo komponentu emisiju atmosfērā.

Rezumējot, viedās apsildes vadības sistēmas mājsaimniecībai sniedz tikai labumu. Temperatūras sadalījums, kas pielāgots ne tikai dzīvesveidam, bet arī ķermeņa vajadzībām, ir izdevīgs mums visās jomās: veselības, psiholoģiskajā, sociālajā un profesionālajā.

Kontakti
Sākt sadarbību

KontaktiTehniskais atbalsts

support@salus-controls.eu

  UzstādītājsLietotājsAttīstītājs
  Salus

  Zīmola SALUS Controls izplatītājs:
  QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.

  Rolna iela 4, Kobielice, 43-262,
  Silēzijas province, PL,
  NIP: 638 180 68 25,
  KRS: 0000440955,
  birojs: +48 32 700 74 53,
  serviss: +48 32 750 65 05,
  fakss: +48 32 790 44 85
  Pirmd. – piektd., 9:00-17:30

  image/svg+xml

  © QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

  Design & Code by Foxstudio