Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Cik daudz elektrības patērē siltumsūknis?

ATGRIEZIES

Siltumsūknis ir ne tikai ekoloģiska, bet arī ekonomiska apkures iekārta. Pateicoties atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanai, tas ir daudz efektīvāks par tradicionālajiem apkures katliem vai krāsnīm. Daudzus investorus atbaida tā uzstādīšanas diezgan augstās izmaksas, taču jāatceras, ka siltumsūknis sniedz ievērojamus ietaupījumus. Uzziniet, cik daudz elektrības tas patērē un cik daudz jūs no tā varat iegūt.

Kā darbojas siltumsūknis?

Iesākumā ir vērts paskaidrot, kāpēc siltumsūknis ir energotaupīgākā apkures iekārta. Tas darbojas līdzīgi kā ledusskapis, tikai otrādi. Pateicoties siltummainim, tas paņem dabisko siltumenerģiju no vides un nodod to ēkas apkures sistēmai. Tā sauktais Apakšējais avots (no kura tiek ņemts siltums) var būt gaiss, zeme vai ūdens. Mūsdienu siltumsūkņi ir ļoti efektīvi un darbojas pat zemā temperatūrā ārā. Pateicoties tam, tie ļauj daudz ietaupīt uz siltumenerģijas iegūšanu. Viņiem ir nepieciešams tikai neliels elektroenerģijas daudzums, lai tie darbotos. Cik daudz enerģijas tie patērē un ar kādu efektivitāti ražo siltumu? Tas ir atkarīgs no ierīces veida un individuālajiem parametriem.

COP un SCOP – siltumsūkņa efektivitāte

Siltumsūkņiem ir raksturīga augsta energoefektivitāte. To norāda COP un SCOP koeficienti. COP izsaka piegādātā siltumenerģijas daudzuma attiecību pret jebkurā brīdī patērēto elektroenerģiju. Pašlaik tirgū pieejamajos sūkņos tas svārstās no aptuveni 3,5 līdz 5,5. Tas nozīmē, ka, patērējot 1 kWh elektroenerģijas, siltumsūknis nodrošina no 3,5 līdz 5,5 kWh siltumenerģijas. Jo augstāka ir COP, jo mazāk enerģijas sūknis izmantos, lai piegādātu noteiktu siltuma daudzumu.

COP vērtības pārbaude ir vienkāršākais veids, kā salīdzināt dažādu siltumsūkņu parametrus. Tomēr nepietiek, lai noteiktu, cik izmaksās ēkas (piemēram, mājas) apkure ar to izmantošanu. Tam nepieciešamas zināšanas par SCOP koeficienta vērtību, kas ir siltumsūkņa gada vidējā efektivitāte. Pateicoties tam, gada aprēķinā iespējams noteikt konkrēto ēkai piegādātās siltumenerģijas daudzumu attiecībā pret patērēto elektroenerģiju. Šī koeficienta vērtību var novērtēt, ko palīdz tiešsaistes kalkulatori. Tas, cita starpā, ir atkarīgs no vēlamās temperatūras telpās, no sūkņa un siltuma avota siltuma izmantošanas. Pateicoties SCOP faktoram, iespējams precīzāk noteikt siltumsūkņa patērētās enerģijas daudzumu gadā.

Cik daudz elektrības patērēs siltumsūknis?

Cik daudz elektroenerģijas patērēs siltumsūknis darbības laikā, var aprēķināt, zinot tā SCOP koeficientu un ēkas siltuma pieprasījumu (telpas apkure un/vai karstais ūdens). Pietiek dalīt pieprasījumu ar SCOP koeficienta vērtību. Lai uzzinātu aptuvenās apkures izmaksas, izmantojot siltumsūkni, pietiek iegūto rezultātu reizināt ar 1 kWh enerģijas cenu.

Tipiskā mājsaimniecībā siltumsūknis var izmantot aptuveni 2000-3000 kWh enerģijas uz katriem 100 m2 gadā. Acīmredzot tā ir vidējā vērtība, kas paredzēta tikai centrālās apkures vajadzībām. Ja siltumsūknis nodrošina arī karstā ūdens ražošanu, tas prasīs papildus aptuveni 1000 kWh enerģijas vidēji. Tas nav daudz, salīdzinot ar elektrisko apkures katlu, turklāt siltumsūkni raksturo zemākās ekspluatācijas izmaksas no visām apkures ierīcēm.

Kā samazināt izmaksas par apkuri ar siltumsūkni?

Lai siltumsūknis būtu pēc iespējas mazāk apkopes, ir vērts atcerēties dažus noteikumus. Pirmkārt, šī apkures metode ir visefektīvākā un rentablākā energoefektīvās, labi izolētās ēkās. Turklāt svarīgs var būt arī apkures sistēmas veids (labāki ir zemas temperatūras risinājumi – siltā grīda, radiatori) un ventilācija (vēlama mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu). Tāpat ir vērts atcerēties par atbilstošu ierīces izvēli siltuma pieprasījuma un lietotāju vēlmju ziņā.

Labākā ideja apkures izmaksu samazināšanai ir uzstādīt gan siltumsūkni, gan fotoelektriskos paneļus. Tādā veidā paneļi piegādā sūkņa darbībai nepieciešamo elektroenerģiju. Rezultātā apkure kļūst bez maksas!

Kontakti
Sākt sadarbību

KontaktiTehniskais atbalsts

support@salus-controls.eu

  UzstādītājsLietotājsAttīstītājs
  Salus

  Zīmola SALUS Controls izplatītājs:
  QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.

  Rolna iela 4, Kobielice, 43-262,
  Silēzijas province, PL,
  NIP: 638 180 68 25,
  KRS: 0000440955,
  birojs: +48 32 700 74 53,
  serviss: +48 32 750 65 05,
  fakss: +48 32 790 44 85
  Pirmd. – piektd., 9:00-17:30

  image/svg+xml

  © QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

  Design & Code by Foxstudio