Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Saules kolektoru priekšrocības

ATGRIEZIES

Šobrīd saules enerģijas instalāciju vidū nepārprotams līderis ir fotoelementi, kas ļauj to pārvērst elektroenerģijā. Tomēr saules kolektori var būt arī lieliska izvēle mājām vai biznesam. Viņi iegūst siltumenerģiju no saules, ko pēc tam var izmantot dažādos veidos. Pārbaudiet, kādas ir saules kolektoru priekšrocības un vai ir vērts tajos ieguldīt.

Saules kolektori – bezmaksas siltumenerģija

Saule sniedz daudz labumu cilvēkiem un citiem uz Zemes dzīvojošiem organismiem. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj tos izmantot vēl lielākā mērā. Viena no šādām tehnoloģijām ir saules kolektori, kas ļauj iegūt siltumenerģiju no saules starojuma. To var izmantot, piemēram:

 • mājas karstā ūdens sildīšana,
 • baseina apkure,
 • centrālās apkures sistēmas atbalsts.

Tas ir pilnīgi bezmaksas siltums, kas papildus tiek iegūts no atjaunojamiem avotiem. Saules kolektori var lieliski papildināt citas modernas enerģijas un apkures sistēmas, piemēram, fotoelektriskos paneļus vai siltumsūkņus. Tie ir īpaši noderīgi visur, kur ir liels pieprasījums pēc siltumenerģijas, bet ieguvumus var sasniegt jebkur. Tie ir mazāk universāli nekā fotoelektriskie paneļi, kas iegūst elektrību no saules, taču var arī nodrošināt ievērojamus ietaupījumus. Kas? Tas galvenokārt ir atkarīgs no instalācijas lieluma un izvēlētā aprīkojuma veiktspējas.

Saules kolektori ar daudziem pielietojumiem

Pateicoties saules kolektoriem, iespējams iegūt “tikai” siltumenerģiju, taču to var izmantot daudzveidīgi. Populārākais pielietojums ir mājas karstā ūdens sildīšana. Ar labi izvēlētu instalāciju nav problēmu nodrošināt pareizo karstā ūdens daudzumu – pat ziemā, kad saule spīd tikai dažas stundas dienā. Rezultātā kolektori palīdz samazināt enerģijas patēriņu ūdens sildīšanai līdz pat 70%, nodrošinot ļoti lielu ietaupījumu. Turklāt siltumu no kolektoriem var izmantot mājas peldbaseina apsildīšanai. Pateicoties tam, sezonu var nedaudz pagarināt un peldes vienmēr ir patīkamas.

Vēl viens veids, kā izmantot siltumu no kolektoriem, ir centrālās apkures sistēmas atbalsts. Kolektori nav piemēroti lietošanai kā vienīgā apkures iekārta, taču tie palīdz samazināt rēķinus par elektriskās plīts vai cietā kurināmā katla lietošanu. Tie ir īpaši noderīgi vēsākās pavasara vai vasaras dienās – saules iegūtais siltums var uzsildīt telpu bez nepieciešamības iekurt krāsni.

Saules kolektori visu gadu

Saules kolektoru lielā priekšrocība ir efektivitāte. Viņi var darboties visu gadu. Protams, saules gaismas intensitātes, augstās temperatūras un garo dienu dēļ siltuma ražošana visefektīvākā ir vasarā, taču saulainā ziemā var rēķināties arī ar diezgan lielu no kolektoriem iegūto enerģiju. Pareizi izvēlēta saules sistēma Jums kalpos neatkarīgi no gadalaika, nodrošinot ietaupījumu Jūsu mājsaimniecības vai uzņēmuma budžetā.

Saules kolektori – ekoloģiski un energotaupīgi

Saules kolektori ir pilnīgi ekoloģiski, jo izmanto tikai atjaunojamo enerģiju. Tie, atšķirībā no vairuma siltuma avotu, neizdala CO2 vai kā citādi nepiesārņo vidi. Vasarā tie var pat segt visu enerģijas pieprasījumu mājas karstā ūdens sildīšanai, tādējādi palīdzot to ietaupīt. Tāpēc tā ir sistēma, kas palīdzēs jums dzīvot zaļāku dzīvi un vienlaikus samazināt rēķinus.

Saules kolektori – lietošanas vienkāršība

Vēl viena ļoti svarīga kolektoru priekšrocība ir lietošanas ērtums. Viņu darbs nekādā veidā nav jāuzrauga – viņi paši rada siltumenerģiju no saules starojuma. Paldies regulatoram no SALUS Controls piedāvājuma (PCSOL201) to stāvokli un siltuma sadalījumu var kontrolēt. Uzstādot uz jumta, tie ir gandrīz neredzami un negatīvi neietekmē dzīves komfortu vai ēkas izskatu. Tie ir arī ļoti izturīgi un praktiski bez bojājumiem – labi izvēlēti kalpos jums ilgi.

Kontakti
Sākt sadarbību

KontaktiTehniskais atbalsts

support@salus-controls.eu

  UzstādītājsLietotājsAttīstītājs
  Salus

  Zīmola SALUS Controls izplatītājs:
  QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.

  Rolna iela 4, Kobielice, 43-262,
  Silēzijas province, PL,
  NIP: 638 180 68 25,
  KRS: 0000440955,
  birojs: +48 32 700 74 53,
  serviss: +48 32 750 65 05,
  fakss: +48 32 790 44 85
  Pirmd. – piektd., 9:00-17:30

  image/svg+xml

  © QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

  Design & Code by Foxstudio