|_|Uzziniet, kam paredzēts mūsu jaunais produkts!;;https://salus-controls.lv/2021/03/19/jaunums-sq610rf-un-wq610rf-uzlades-stacija/;;JAUNUMS! SQ610RF un WQ610RF uzlādes stacija;;

Uzziniet, kam paredzēts mūsu jaunais produkts! Tagad jūs varat uzlādēt Quantum SQ610RF un WQ610RF regulatoru ar moderno dokstaciju!
Kam domāts mūsu jaunais produkts?
Tas ļauj ērti uzlādēt divu modeļu bezvadu temperatūras regulatoru SQ610RF un WQ610RF baterijas, izmantojot USB portu.

Ko jūs saņemat komplektā?

Ikdienas lietošanā tas var kalpot kā jauks statīvs jūsu regulatoram.

Sīkāku informāciju varat atrast šeit

;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2021/03/CDEU.jpg;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2021/03/x-1024x642-1.png;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2021/03/fffff-1024x277-1.jpg|_|;;https://salus-controls.lv/2023/04/19/ko-iespejams-vadit-ar-sistemas-salus-smart-home-palidzibu-2/;;Ko iespējams vadīt ar sistēmas SALUS Smart Home palīdzību?;;;;;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2021/03/fffff-1024x277-1.jpg|_|;;https://salus-controls.lv/2023/04/19/instruktazas-videoklipi/;;Instruktāžas videoklipi;;;;;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2021/03/fffff-1024x277-1.jpg|_|Poļi arvien lielāku uzmanību pievērš siltuma komfortam. Tāpēc popularitāti gūst gan mājām un dzīvokļiem paredzētie kondicionieri, gan modernas apkures sistēmas.;;https://salus-controls.lv/2022/01/17/vieda-majas-apkures-un-gaisa-kondicionesanas-kontrole/;;Viedā mājas apkures un gaisa kondicionēšanas kontrole;;

Poļi arvien lielāku uzmanību pievērš siltuma komfortam. Tāpēc popularitāti gūst gan mājām un dzīvokļiem paredzētie kondicionieri, gan modernas apkures sistēmas. Ļoti populāras ir arī inteliģentās sistēmas, kas palīdz sasniegt vēlamo temperatūru un vienlaikus taupīt enerģiju.

Smart Home - inteliģenta temperatūras kontrole

Temperatūras sajūta ir ļoti individuāla lieta. Tāpēc vienam cilvēkam var būt par aukstu, bet otram par silti, pat tieši tādos pašos apstākļos. No veiktajām aktivitātēm ir atkarīga arī mums optimālā temperatūra dotajā brīdī. Mājās to parasti regulējam atkarībā no telpas un diennakts laika. Protams, apkures vai gaisa kondicionēšanas ierīču iestatījumus var kontrolēt manuāli, taču viedā mājas automatizācija ir daudz efektīvāks risinājums.

Kas ir inteliģenta apkures un gaisa kondicionēšanas kontrole? Par apstākļu automātisku pielāgošanu konkrētajām lietotāja prasībām. Vai vēlaties patīkamu siltumu vannas istabā no rīta, kad gatavojaties strādāt? Vai varbūt vēlaties ietaupīt enerģiju, kad neesat mājās? Tas viss ir iespējams, pateicoties inteliģentajām vadības sistēmām. Atliek tikai izvēlēties atbilstošos iestatījumus, un Smart Home parūpēsies, lai iekštelpās vienmēr būtu ideāla temperatūra. Ieguldot līdzekļus progresīvā šāda veida automatizācijā, jūs varat kontrolēt katru telpu atsevišķi, vienlaikus izmantojot taimeri.

No kā sastāv inteliģentā apkures un gaisa kondicionēšanas vadības automatizācija?

„Smart Home sistēmas apkures un gaisa kondicionēšanas kontrolei piedāvā pārsteidzošu funkcionalitāti un tajā pašā laikā nav nemaz sarežģītas. No lietotāja viedokļa svarīgākais šādas instalācijas elements ir termostats (temperatūras regulators). SALUS Smart Home sērijā primāri atradīsiet ierīces, kas nodrošina tālvadības pulti – izmantojot mobilo aplikāciju. Turklāt inteliģentie programmētāji ļauj jums izveidot savus temperatūras kontroles grafikus izvēlētajām telpām.

Šādā sistēmā ļoti svarīgi ir arī temperatūras sensori, kas nolasa datus no apkārtējās vides, kas nosūta signālu uz vadības paneli par nepieciešamību atdzesēt vai sildīt gaisu telpā atbilstoši lietotāja iestatījumiem. Šie sensori visbiežāk uzrauga temperatūru un dažreiz arī mitrumu. Vēl vairāk, sistēmu var pieslēgt, piemēram, klātbūtnes sensoriem – pateicoties tam, temperatūra automātiski pazemināsies, kad neviena nebūs mājās/viesnīcas istabā, kas samazinās rēķinus.

Visi šie elementi ir integrēti viedajā automatizācijā ar atbilstošām instalācijām un ierīcēm (apkure, gaisa kondicionēšana). Par kontroli ir atbildīgas uzlabotas IT sistēmas.

Inteliģentas apkures un gaisa kondicionēšanas sistēmas – kāpēc tas ir tā vērts?

PInteliģenta apkure un gaisa kondicionēšana pirmām kārtām ir komforts. Pateicoties šai sistēmai, jūs aizmirsīsit par problēmām ar pārāk augstu vai pārāk zemu temperatūru iekšpusē. Tomēr tas arī

Smart Home sistemų dėka jūsų namai visada gali jus pasitikti puikia temperatūra – nepriklausomai nuo Pateicoties Smart Home sistēmām, jūsu mājoklis vienmēr var sagaidīt jūs ar perfektu temperatūru neatkarīgi no ārējiem apstākļiem. Tās ir nepārspējamas ērtības, kas arī palīdzēs samazināt apkures un gaisa kondicionēšanas izmaksas.

;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2022/01/smart-home-3574541_960_7201.jpg;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2021/03/fffff-1024x277-1.jpg|_|Apsildāmās grīdas nav jāslavē. Tās priekšrocības ir: vienmērīgs temperatūras sadalījums, ilga siltuma izkliede, estētisks izskats, tīrāks un veselīgāks gaiss telpās.;;https://salus-controls.lv/2022/01/17/novitate-cb500-un-cb500x/;;NOVITĀTE! CB500 un CB500X – vadu lentes grīdas apsildei;;

Apsildāmās grīdas nav jāslavē. Tās priekšrocības ir: vienmērīgs temperatūras sadalījums, ilga siltuma izkliede, estētisks izskats, tīrāks un veselīgāks gaiss telpās. Atbilstoša grīdas apsildes kontrole ir veids, kā uzturēt siltumu ēkā. Tomēr, lai pareizi pielāgotu šāda veida apkuri, jums ir jāiegulda cietās sloksnes grīdas apsildei. Pareizs regulators ir priekšnoteikums efektīvai apkures darbībai. Ir svarīgi, lai sistēma būtu uzticama un par pieņemamu cenu. Ierīces, kas atbilst šiem kritērijiem, ir mūsu jaunums - CB500 un CB500X sloksnes.

Piedāvājam arī citas vadības sloksnes (piemēram, bezvadu variantā), kas precīzi regulē virsmas apsildes darbību. Tomēr CB500 un CB500X ir izstrādāti tā, lai uzstādītājiem padarītu uzstādīšanu pēc iespējas vienkāršāku

CB500 un CB500X - instalācijas uzlabojumi

Mūsu jaunās grīdas apsildāmās grīdlīstes ir ļoti pieejamas un vienlaikus atrisina daudzas uzstādīšanas problēmas. Pirmkārt, tās ir kompaktas un slaidas ierīces, tāpēc tās var uzstādīt praktiski jebkurā kolektora skapī. Papildu moduļu nelinearitātes problēma pazūd, jo sloksņu savienošanu var veikt ar savu kabeli, kas ļauj elastīgi sakārtot.

Dangtelio nuėmimas ir uždėjimas yra be rūpesčių dėl patogių kabliukų. Šios operacijos metu smulkūs Pateicoties ērtiem āķiem, vāka noņemšana un uzlikšana ir vienkārša. Šīs darbības laikā mazās skrūves nevar izkrist un pazust. Kabeļu uzstādīšana ir vienkārša - tiem nav nepieciešama iepriekšēja sagatavošana (piem., skārdināšana), un to izvietojums lentē ir pielāgots biezumam. Un tā: plānākie cilindru kabeļi ir novietoti augšpusē, bet biezākie kontrollera kabeļi - apakšā. Šis izkārtojums ievieš kārtību un novērš jucekli. Lai sakārtotu vadus, neviena vadības sloksnes daļa nav jāizjauc. Pēc vāka noņemšanas viss ir redzams, katrs elements ir pieejams. Pateicoties parocīgajām savienojuma skavām, vadu montāžai nav nepieciešams īpašs skrūvgriezis. Jaunā veida skavas ļauj to izdarīt ar jebkuru instrumentu. Termostata kabeļi neatkarīgi no to biezuma, var uzreiz nodrošināt pret izraušanu - ievietojot tos speciālā sloksnē. Pat iegriešana ir praktiska. Uzstādītājs var novietot grīdlīstes uz galda vai grīdas, sakārtot kabeļus un uzstādīt ierīci skapī (ērta piekļuve montāžas atverēm).

Sloksnes grīdas apsildei ar augstāko novērtējumu! CB500 un CB500X īpašības

Kas vēl jums jāzina par jaunākajām SALUS Controls vidus sliedēm:

  1. Tie kontrolē 5 neatkarīgas apkures zonas (vienai sloksnei var pieslēgt 5 regulatorus). Šis ir standarta numurs vienam dalītājam. Sloksnes var savienot ar 15 zonām (CB500 un CB500X sadarbība kombinācijā: 1 x CB500 + 2 x CB500X). Krāsainā apdruka atvieglo vadu savienošanu
  2. Tiem ir 20 izejas izpildmehānismu pieslēgšanai. Svarīgi, ka šeit tika izmantots atšķirīgs izpildmehānisma vadības sadalījums nekā priekšgājējos. Iepriekšējos modeļos viens termostats kontrolēja 4 izpildmehānismus. CB500 un CB500X sadalījums ir vairāk pielāgots ēkas vajadzībām, piemēram, viens termostats var apstrādāt 6 izpildmehānismus (lielākā telpā), otrs - 2 izpildmehānismus (mazākā telpā), bet pārējie termostati - 4 izpildmehānismus.
  3. Ierīcēs ir iebūvēts drošinātājs. Tātad CB500X (barošanas sloksne bez moduļa) ir arī atsevišķa ierīce – ne tikai galvenās sloksnes paplašinājums. Darbojoties kā paplašinājums, CB500X nav nepieciešams papildu barošanas avots - tas ir jāpievieno tieši CB500.
  4. Sloksnes var uzstādīt uz DIN sliedes.

CB500 - kas jums jāzina par iebūvēto vadības moduli?

  1. Katla ieeja ļauj ieslēgt apkures ierīci, kad kāds regulators nosūta siltuma pieprasījuma signālu, vai arī tas izslēdz apkures katlu, kad visi regulatori pārtrauc ziņot par šādu pieprasījumu. Tam ir trīs minūšu aizkaves funkcija, ieslēdzot katlu, kas dod uzstādīšanas laiku, lai sagatavotos darbam (piemēram, izpildmehānismiem būs laiks atvērties). Var izvēlēties arī katla izslēgšanas aizkaves laiku (no 0 līdz 15 minūtēm). Tas ir noderīgi, ja termostati nepārtrauc sildīšanu vienlaikus. Papildu jaudai apkurei vai dzesēšanai ir līdzīgas funkcijas.
  2. Katla relejam ir kontakti bez sprieguma. Siltumsūkņa vai dzesēšanas ierīces papildu vadību nodrošina arī bezsprieguma relejs.
  3. Sildīšanas/dzesēšanas režīms tiek mainīts no sloksnes līmeņa un uz katra regulatora. Termināla blokam ir ieeja rasas punkta sensora pievienošanai.
  4. Sūkņa vadības izeja ir spriegums (230V), kas atvieglo uzstādīšanu. Sūkni var savienot tieši ar vadības sloksni, bez papildu tiltiem.
  5. Sūknis ieslēdzas un apstājas ar trīs minūšu aizkavi, lai sistēmai būtu laiks sagatavoties darbībai.

CB500 (ar moduli) un CB500X (bez moduļa) vadības sloksnes - kuru izvēlēties?

Vienkārši sakot: vadības sloksnes izvēlas lietotājs, kurš vēlas savā mājā zonēt vadību, t.i., uzturēt temperatūru katrā telpā atbilstoši tās funkcijai vai diennakts laikam. Ja nav nepieciešams vadīt siltumsūkni vai apkures katlu, bet tikai sava apkures loka izpildmehānismus (piemēram, centralizētajai siltumapgādei), tad pietiks ar CB500X. Tomēr, ja ēkā ir nepieciešams kontrolēt papildu siltuma avotu, tad jāizvēlas CB500 sloksne.

;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2022/01/slaider-2.jpg;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2021/03/fffff-1024x277-1.jpg|_|Siltumsūknis ir ne tikai ekoloģiska, bet arī ekonomiska apkures iekārta. ;;https://salus-controls.lv/2022/01/17/cik-daudz-elektribas-patere-siltumsuknis/;;Cik daudz elektrības patērē siltumsūknis?;;

Siltumsūknis ir ne tikai ekoloģiska, bet arī ekonomiska apkures iekārta. Pateicoties atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanai, tas ir daudz efektīvāks par tradicionālajiem apkures katliem vai krāsnīm. Daudzus investorus atbaida tā uzstādīšanas diezgan augstās izmaksas, taču jāatceras, ka siltumsūknis sniedz ievērojamus ietaupījumus. Uzziniet, cik daudz elektrības tas patērē un cik daudz jūs no tā varat iegūt.

Kā darbojas siltumsūknis?

Iesākumā ir vērts paskaidrot, kāpēc siltumsūknis ir energotaupīgākā apkures iekārta. Tas darbojas līdzīgi kā ledusskapis, tikai otrādi. Pateicoties siltummainim, tas paņem dabisko siltumenerģiju no vides un nodod to ēkas apkures sistēmai. Tā sauktais Apakšējais avots (no kura tiek ņemts siltums) var būt gaiss, zeme vai ūdens. Mūsdienu siltumsūkņi ir ļoti efektīvi un darbojas pat zemā temperatūrā ārā. Pateicoties tam, tie ļauj daudz ietaupīt uz siltumenerģijas iegūšanu. Viņiem ir nepieciešams tikai neliels elektroenerģijas daudzums, lai tie darbotos. Cik daudz enerģijas tie patērē un ar kādu efektivitāti ražo siltumu? Tas ir atkarīgs no ierīces veida un individuālajiem parametriem.

COP un SCOP - siltumsūkņa efektivitāte

Siltumsūkņiem ir raksturīga augsta energoefektivitāte. To norāda COP un SCOP koeficienti. COP izsaka piegādātā siltumenerģijas daudzuma attiecību pret jebkurā brīdī patērēto elektroenerģiju. Pašlaik tirgū pieejamajos sūkņos tas svārstās no aptuveni 3,5 līdz 5,5. Tas nozīmē, ka, patērējot 1 kWh elektroenerģijas, siltumsūknis nodrošina no 3,5 līdz 5,5 kWh siltumenerģijas. Jo augstāka ir COP, jo mazāk enerģijas sūknis izmantos, lai piegādātu noteiktu siltuma daudzumu.

COP vērtības pārbaude ir vienkāršākais veids, kā salīdzināt dažādu siltumsūkņu parametrus. Tomēr nepietiek, lai noteiktu, cik izmaksās ēkas (piemēram, mājas) apkure ar to izmantošanu. Tam nepieciešamas zināšanas par SCOP koeficienta vērtību, kas ir siltumsūkņa gada vidējā efektivitāte. Pateicoties tam, gada aprēķinā iespējams noteikt konkrēto ēkai piegādātās siltumenerģijas daudzumu attiecībā pret patērēto elektroenerģiju. Šī koeficienta vērtību var novērtēt, ko palīdz tiešsaistes kalkulatori. Tas, cita starpā, ir atkarīgs no vēlamās temperatūras telpās, no sūkņa un siltuma avota siltuma izmantošanas. Pateicoties SCOP faktoram, iespējams precīzāk noteikt siltumsūkņa patērētās enerģijas daudzumu gadā.

Cik daudz elektrības patērēs siltumsūknis?

Cik daudz elektroenerģijas patērēs siltumsūknis darbības laikā, var aprēķināt, zinot tā SCOP koeficientu un ēkas siltuma pieprasījumu (telpas apkure un/vai karstais ūdens). Pietiek dalīt pieprasījumu ar SCOP koeficienta vērtību. Lai uzzinātu aptuvenās apkures izmaksas, izmantojot siltumsūkni, pietiek iegūto rezultātu reizināt ar 1 kWh enerģijas cenu.

Tipiskā mājsaimniecībā siltumsūknis var izmantot aptuveni 2000-3000 kWh enerģijas uz katriem 100 m2 gadā. Acīmredzot tā ir vidējā vērtība, kas paredzēta tikai centrālās apkures vajadzībām. Ja siltumsūknis nodrošina arī karstā ūdens ražošanu, tas prasīs papildus aptuveni 1000 kWh enerģijas vidēji. Tas nav daudz, salīdzinot ar elektrisko apkures katlu, turklāt siltumsūkni raksturo zemākās ekspluatācijas izmaksas no visām apkures ierīcēm.

Kā samazināt izmaksas par apkuri ar siltumsūkni?

Lai siltumsūknis būtu pēc iespējas mazāk apkopes, ir vērts atcerēties dažus noteikumus. Pirmkārt, šī apkures metode ir visefektīvākā un rentablākā energoefektīvās, labi izolētās ēkās. Turklāt svarīgs var būt arī apkures sistēmas veids (labāki ir zemas temperatūras risinājumi - siltā grīda, radiatori) un ventilācija (vēlama mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu). Tāpat ir vērts atcerēties par atbilstošu ierīces izvēli siltuma pieprasījuma un lietotāju vēlmju ziņā.

Labākā ideja apkures izmaksu samazināšanai ir uzstādīt gan siltumsūkni, gan fotoelektriskos paneļus. Tādā veidā paneļi piegādā sūkņa darbībai nepieciešamo elektroenerģiju. Rezultātā apkure kļūst bez maksas!

;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2022/01/light-bulb-2632075_960_7201.jpg;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2021/03/fffff-1024x277-1.jpg|_|Šobrīd saules enerģijas instalāciju vidū nepārprotams līderis ir fotoelementi, kas ļauj to pārvērst elektroenerģijā. Tomēr saules kolektori var būt arī lieliska izvēle mājām vai biznesam.;;https://salus-controls.lv/2022/01/17/saules-kolektoriu-privalumai/;;Saules kolektoru priekšrocības;;

Šobrīd saules enerģijas instalāciju vidū nepārprotams līderis ir fotoelementi, kas ļauj to pārvērst elektroenerģijā. Tomēr saules kolektori var būt arī lieliska izvēle mājām vai biznesam. Viņi iegūst siltumenerģiju no saules, ko pēc tam var izmantot dažādos veidos. Pārbaudiet, kādas ir saules kolektoru priekšrocības un vai ir vērts tajos ieguldīt.

Saules kolektori - bezmaksas siltumenerģija

Saule sniedz daudz labumu cilvēkiem un citiem uz Zemes dzīvojošiem organismiem. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj tos izmantot vēl lielākā mērā. Viena no šādām tehnoloģijām ir saules kolektori, kas ļauj iegūt siltumenerģiju no saules starojuma. To var izmantot, piemēram:

Tas ir pilnīgi bezmaksas siltums, kas papildus tiek iegūts no atjaunojamiem avotiem. Saules kolektori var lieliski papildināt citas modernas enerģijas un apkures sistēmas, piemēram, fotoelektriskos paneļus vai siltumsūkņus. Tie ir īpaši noderīgi visur, kur ir liels pieprasījums pēc siltumenerģijas, bet ieguvumus var sasniegt jebkur. Tie ir mazāk universāli nekā fotoelektriskie paneļi, kas iegūst elektrību no saules, taču var arī nodrošināt ievērojamus ietaupījumus. Kas? Tas galvenokārt ir atkarīgs no instalācijas lieluma un izvēlētā aprīkojuma veiktspējas.

Saules kolektori ar daudziem pielietojumiem

Pateicoties saules kolektoriem, iespējams iegūt "tikai" siltumenerģiju, taču to var izmantot daudzveidīgi. Populārākais pielietojums ir mājas karstā ūdens sildīšana. Ar labi izvēlētu instalāciju nav problēmu nodrošināt pareizo karstā ūdens daudzumu - pat ziemā, kad saule spīd tikai dažas stundas dienā. Rezultātā kolektori palīdz samazināt enerģijas patēriņu ūdens sildīšanai līdz pat 70%, nodrošinot ļoti lielu ietaupījumu. Turklāt siltumu no kolektoriem var izmantot mājas peldbaseina apsildīšanai. Pateicoties tam, sezonu var nedaudz pagarināt un peldes vienmēr ir patīkamas.

Vēl viens veids, kā izmantot siltumu no kolektoriem, ir centrālās apkures sistēmas atbalsts. Kolektori nav piemēroti lietošanai kā vienīgā apkures iekārta, taču tie palīdz samazināt rēķinus par elektriskās plīts vai cietā kurināmā katla lietošanu. Tie ir īpaši noderīgi vēsākās pavasara vai vasaras dienās – saules iegūtais siltums var uzsildīt telpu bez nepieciešamības iekurt krāsni.

Saules kolektori visu gadu

Saules kolektoru lielā priekšrocība ir efektivitāte. Viņi var darboties visu gadu. Protams, saules gaismas intensitātes, augstās temperatūras un garo dienu dēļ siltuma ražošana visefektīvākā ir vasarā, taču saulainā ziemā var rēķināties arī ar diezgan lielu no kolektoriem iegūto enerģiju. Pareizi izvēlēta saules sistēma Jums kalpos neatkarīgi no gadalaika, nodrošinot ietaupījumu Jūsu mājsaimniecības vai uzņēmuma budžetā.

Saules kolektori – ekoloģiski un energotaupīgi

Saules kolektori ir pilnīgi ekoloģiski, jo izmanto tikai atjaunojamo enerģiju. Tie, atšķirībā no vairuma siltuma avotu, neizdala CO2 vai kā citādi nepiesārņo vidi. Vasarā tie var pat segt visu enerģijas pieprasījumu mājas karstā ūdens sildīšanai, tādējādi palīdzot to ietaupīt. Tāpēc tā ir sistēma, kas palīdzēs jums dzīvot zaļāku dzīvi un vienlaikus samazināt rēķinus.

Saules kolektori – lietošanas vienkāršība

Vēl viena ļoti svarīga kolektoru priekšrocība ir lietošanas ērtums. Viņu darbs nekādā veidā nav jāuzrauga - viņi paši rada siltumenerģiju no saules starojuma. Paldies regulatoram no SALUS Controls piedāvājuma (PCSOL201) to stāvokli un siltuma sadalījumu var kontrolēt. Uzstādot uz jumta, tie ir gandrīz neredzami un negatīvi neietekmē dzīves komfortu vai ēkas izskatu. Tie ir arī ļoti izturīgi un praktiski bez bojājumiem – labi izvēlēti kalpos jums ilgi.

;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2022/01/smart-home-3920905_960_7201.jpg;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2021/03/fffff-1024x277-1.jpg|_|Radiatori mājās ir standarta un pat acīmredzams risinājums, bet vai tas ir labākais?;;https://salus-controls.lv/2022/01/17/apsildamas-gridas-prieksrocibas/;;Apsildāmās grīdas priekšrocības;;

Radiatori mājās ir standarta un pat acīmredzams risinājums, bet vai tas ir labākais? Izrādās, ka arvien vairāk cilvēku atsakās no šāda veida telpu apsildīšanas. Savukārt apsildāmās grīdas gūst popularitāti – neredzamas, ērtas un ekonomiskas. Vai tiešām ir vērts ieguldīt? Pārbaudiet, kādas priekšrocības ir šādai apkures sistēmai.

Apsildāmās grīdas nodrošina labāku temperatūras sadalījumu

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc siltās grīdas uzstādīšana ir jēga, ir ar to panāktais optimālais temperatūras sadalījums. Cilvēkam noteikti ir izdevīgāk un komfortablāk, ja pie kājām temperatūra ir augstāka, bet pie galvas zemāka. Tas ir efekts, kas ļauj izmantot arvien populārāko grīdas apsildi. Tas palīdz jums justies labi un labāk izmantot siltumu, kas, kā zināms, paceļas uz augšu.

Bet tas vēl nav viss! Apsildāmās grīdas nodrošina arī vienmērīgu temperatūras sadalījumu visā salonā. Radiatori silda tikai lokāli, un to izdalītais siltums izplatās pa telpu ar ne pārāk labu efektivitāti. Līdz ar to pie radiatora var būt daudz siltāks nekā telpas otrā galā. Izmantojot apsildāmo grīdu, šī problēma pārstāj pastāvēt, jo tā ir uzstādīta pa visu telpas virsmu un vienmērīgi izdala siltumu.

Apsildāmā grīda ir ekonomiska

Labvēlīgais temperatūras sadalījums ietekmē arī daudz efektīvāku enerģijas izmantošanu. Rezultātā apsildāmās grīdas ir lētākas nekā tradicionālās radiatora apkures. Tajā pašā temperatūrā siltuma sajūta ir spēcīgāka, ja izmantojat grīdas apsildi. Tāpēc, lai nodrošinātu tādu pašu siltuma komfortu, jūs varat pazemināt temperatūru par 1-2 grādiem. Gada griezumā tas var palīdzēt ievērojami samazināt apkures izmaksas. Ietaupījumi var sasniegt pat pārdesmit procentus!

Vairāk gaisa mitruma, mazāk putekļu

Grīdas apsildes specifika nozīmē arī to, ka tā ļauj samazināt gaisā virpuļojošo putekļu daudzumu un uzturēt optimālu mitrumu. Pirmkārt, tas novērš nepieciešamību uzstādīt sildītājus, kas savāc putekļus. Otrkārt, tas izdala siltumu caur starojumu, pateicoties kam tas neizraisa gaisa kustību tā, kā to dara radiatora apkure. Sildītāji izdala siltumu caur starojumu un konvekciju, kas izraisa gaisa kustību uz augšu. Turklāt temperatūrā virs 55°C uz radiatoriem notiek putekļu cepšana. Grīdas segums ierobežo gaisa kustību, tādējādi neļaujot putekļiem lielā mērā pacelties, kā arī palīdz uzturēt optimālu gaisa mitrumu, veicinot ērču savairošanās samazināšanos. Rezultātā tas ir izdevīgāks alerģijas slimniekiem un atvieglo tīrīšanu.

Apsildāmās grīdas nozīmē lielākas iekārtošanas iespējas

Radiatori bieži ierobežo iespējas sakārtot noteiktu telpu. Tie aizņem vērtīgu vietu un dažreiz ir diezgan nevietā. Izvēloties apsildāmās grīdas, jūs nevarat uztraukties par radiatoru izvietojumu un to ietekmi uz interjera dizainu. Daudzi cilvēki arī saka, ka radiatori nevajadzīgi pārblīvē un izkropļo telpu. Risinājums ir grīdas apsilde, kas ir pilnīgi neredzama.

Jums tikai jāatceras, ka tā izmantošana rada citus dekora ierobežojumus. Lietojot apsildāmās grīdas, rūpīgi jāizvēlas grīdas apdares materiāli. Jāizmanto materiāli, kas labi vada siltumu. Vislabāk darbojas akmens, keramika un terakota, lai gan var izmantot paneļus vai parketu. Tomēr vairumā gadījumu no paklājiem ir jāiztiek.

Apsildāmās grīdas lieliski darbojas ar modernām sistēmām

Apsildāmās grīdas ir vienkārši modernākas par radiatoriem. Tas apvieno energoefektivitāti un komfortu. Tas lieliski darbojas ar progresīvām sistēmām, kas izmanto atjaunojamos enerģijas avotus – siltumsūkņus vai fotoelementus. Tas ir arī lieliski piemērots lietošanai ar mājas automatizāciju un viedajām mājas sistēmām, jo ​​nodrošina precīzu temperatūras kontroli. SALUS Controls piedāvājumā ir plaša produktu izvēle, kas ir saderīgi ar grīdas apsildi.

;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2022/01/NWVhjdJ1.png;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2021/03/fffff-1024x277-1.jpg|_|Smart Home uz visiem laikiem ir nonākusi izstāžu zālēs.;;https://salus-controls.lv/2022/01/17/zigbee-tikls-kas-tas-isti-ir-un-kur-to-izmanto/;;ZigBee tīkls – kas tas īsti ir un kur to izmanto?;;

Smart Home uz visiem laikiem ir nonākusi izstāžu zālēs. Mājas tīklu (PAN – Personal Area Networks) izveide ir kļuvusi par nepieciešamību, jo gandrīz ikvienam šodien ir pa rokai risinājumi, kas uzlabo mājas komfortu un ekonomiju: kontrolieri, sensori, viedspraudņi, temperatūras regulatori. Ierīcēm, kas darbojas mājās, ir jādarbojas ātri, savstarpēji savienojoties. Tāpēc jauno tehnoloģiju ražotāji piedāvā saviem klientiem arvien labākus instrumentus, lai izveidotu savienojumus un atkarības starp sadzīves tehniku. Taču, lai ierīces varētu sazināties bezvadu režīmā, tām nepieciešams atbilstošs datu pārraides ceļš, t.i. sakaru protokols. Piemēram, ZigBee.

ZigBee tehnoloģija un mājas automatizācija

ZigBee ir datu pārraides protokols bezvadu tīklos, ko izmanto divvirzienu saziņai starp ierīcēm. Divvirzienu sakari nozīmē, ka jebkura ierīce var gan saņemt, gan nosūtīt signālu. Sistēmu 2002. gadā izveidoja ZigBee Alliance, kas joprojām to izstrādā un popularizē. Jaunā sakaru standarta galvenā iezīme bija zems enerģijas patēriņš un vienkārša, lēta konstrukcija. Un tas strādāja. Daudzi pazīstami tehnoloģiju zīmoli, piemēram, Philips, Siemens, Samsung, Amazon un Bosch, sadarbojas ar ZigBee Alliance.

Patiesībā ir grūti iedomāties Smart Home bez ZigBee tehnoloģijas. To izmanto, lai pārvaldītu ierīces, kas atvieglo mājas ikdienas lietošanu (apgaismojums, žalūzijas, apkures kontrole), bet arī drošības paaugstināšanai (sensori, signalizācijas).

Tajā pašā laikā runa ir ne tikai par ierīču attālinātu darbību, bet arī par lietotāja izdomātu atkarību izveidošanu starp tām. Piemēram: kad kustības sensors konstatē mājinieka klātbūtni, signāls tiks sūtīts tālāk, kā rezultātā iedegsies gaisma, aizvērsies žalūzijas, paaugstināsies temperatūra. Tas tiek darīts automātiski, bez cilvēka iejaukšanās – vienreiz ieprogrammētas ierīces sūta viena otrai signālus, lai “rīkotos”. Mūsdienu ēku automatizācija balstās uz scenārijiem (noteikumiem, atkarībām), ko lietotājs veido pats, vadoties pēc savām vajadzībām.

ZigBee ieguvumi

ZigBee sistēma tika izveidota, lai atbalstītu mājas tīklu (PAN), un tā ir ļoti piemērota šim nolūkam. Tās galvenās priekšrocības ir:

Kā tiek organizēts ZigBee tīkls?

Mājas ZigBee tīklu var sakārtot trīs tipos: zvaigznes, koki un režģi. Lieta ir tāda, ka tajā strādājošajiem elementiem - koordinatoram, signāla pastiprinātājam, gala izpildmehānismiem - ir labi jāizpilda komunikācijas shēma un tādējādi jāpilda sava loma automatizētā mājā.

Zvaigzne

Vienkārša tipoloģija, ko izmanto, piemēram, Bluetooth. Koordinators ir viena ierīce un visas pārējās ir tai pakārtotas (vergs) - sazinās tieši ar koordinatoru un tikai ar viņu.

Koks

Tipoloģija ir hierarhiska. Koordinators ir "sakne" un pārvalda "nozares". Katram mezglam ir tam pakārtoti elementi. Gala (izpild)ierīces var atrasties tikai nozares galā, tās nesazinās ar citiem. Tie tikai izpilda "instrukcijas". Šajā shēmā pārraides kavējumi ir visizplatītākie.

Režģis (mesh)

Tīkla tipoloģija nav hierarhiska. Šeit katra ierīce var sazināties ar otru – vai nu tieši, vai ar starpierīces starpniecību. Šī funkcija uzlabo sistēmas funkcionalitāti un tāpēc tiek uzskatīta par labāko ZigBee tīkla organizācijas veidu.

ZigBee tīkls SALUS Controls tehnoloģijā

SALUS Controls tehnoloģija ir balstīta uz režģa tipoloģiju: pēc koordinatora uzstādīšanas jāuzstāda ar spriegumu darbināmas ierīces (tās arī kļūst par tīkla retranslatoriem), un pēc tam ar akumulatoru darbināmas ierīces. Rezultātā saziņa starp visiem elementiem ir ātra un vienmērīga.

ZigBee standarta ierīces koordinē interneta vārteja, kas savieno tās ar saskaņotu sistēmu mājas tīklā. Tomēr tiešsaistes vadības opcijā tā ir arī saikne starp mājas tīklu un ārpasauli. Kopā ar interneta lietojumprogrammu vārteja ļauj jums kontrolēt savu māju no jebkuras vietas.

ZigBee, Wi-Fi, Bluetooth — kāda ir atšķirība?

Wi-Fi (Wireless Fidelity) ir bezvadu sakaru metode, ko izmanto visā pasaulē. To izmanto gan PAN (mājas) tīklos, gan visās publiskās vietās. Kā tas atšķiras no ZigBee protokola? Visvairāk tas patērē vairāk enerģijas. Turklāt ZigBee izveido savienojumu tīklu starp ierīcēm, paplašinot diapazonu līdz 100m. Viena ierīce izstaro signālu aptuveni 10 metru attālumā. Wi-Fi tīklam ir nepieciešami papildu retranslatori, lai palielinātu tīkla pārklājumu caur tīklu. Savukārt abi standarti darbības rādiusa ziņā pārspēj Bluetooth tehnoloģiju – šeit darbības rādiuss ir tikai 10m. Enerģijas patēriņš ir zems, taču datu pārsūtīšanai nepieciešams savienojums ar citu ierīci, kas atbalsta šo protokolu. Aprīkojumam ir "jāatrod" un "jāredz" Bluetooth, galvenokārt, tiek izmantots pārnēsājamās ierīcēs.

;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2022/01/post-blog-1920x500-x3.jpg;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2021/03/fffff-1024x277-1.jpg|_|Papildus labai ventilācijai, lielai dienas gaismas devai, pietiekamam mitrumam un pareiziem miega apstākļiem, siltuma līdzsvars ir ērtas mājas galvenā iezīme.;;https://salus-controls.lv/2022/01/16/kada-ir-veselibai-labaka-temperatura-majas/;;Kāda ir veselībai labākā temperatūra mājās?;;

Temperatūras ietekme uz mūsu pašsajūtu ir milzīga. Efektīvs darbs, pareizs miegs, labs garastāvoklis – to visu ietekmē izmantojamo telpu termiskie apstākļi. Temperatūra mājās nosaka to, kā mēs jūtamies. Turklāt atbilstoša māju un dzīvokļu siltuma bilance atbalsta elpošanas un sirds un asinsvadu sistēmu veselību, kā arī nosaka cilvēka dzīvības enerģiju. Siltuma komforts mājās, kuras nav ne pārmērīgi uzsildītas, ne atdzesētas līdz pārāk zemai temperatūrai, samazina mūsu saslimstību, jo īpaši ar augšējo elpceļu infekcijām.

Veselība sākas mājās

Papildus labai ventilācijai, lielai dienas gaismas devai, pietiekamam mitrumam un pareiziem miega apstākļiem, siltuma līdzsvars ir ērtas mājas galvenā iezīme.

Kāpēc tas tā notiek?

Tāpēc, ka mājvieta ir cilvēkam vistuvākā vide, vieta, kur "tiek uzlādētas baterijas". Pēdējā laikā ļoti bieži strādājam arī mājās – tāpēc mūsu sociālā un psiholoģiskā funkcionēšana ir atkarīga no tur esošajiem apstākļiem. Runa ir ne tikai par siltuma komfortu, bet arī par komfortu ikdienā. Citiem vārdiem sakot, kad telpu temperatūra ir pielāgota to funkcijai – tā ir atbilstoša viesistabā, vannas istabā, guļamistabā utt., - mēs jūtamies labāk un efektīvāk izmantojam mājas telpu. Tas, kādu temperatūru telpās uzstādām, ir atkarīgs no mūsu vajadzībām.

Nelabvēlīgais mikroklimats ēkās mazina ne tikai pieaugušo pašsajūtu, bet arī bērnu, kuri biežāk slimo, kā arī sliktāk apgūst zināšanas, psihofizisko stāvokli.

Turklāt pēdējos gados ir mainījies mūsu dzīvesveids – arvien mazāk laika pavadām ārā, arvien vairāk ēkās, kur atpūšamies, vadām sabiedrisko un profesionālo dzīvi.

Sarežģītā epidemioloģiskā situācija pasaulē, ar kuru saskaramies pēdējo pusotru gadu, papildus uzsver argumentu nozīmi par cilvēku dzīvesveida maiņu saistībā, piemēram, ar pagājušo gadsimtu. Fakts ir tāds, ka mēs daudz vairāk laika pavadām telpās nekā iepriekš. Iekštelpu temperatūrai noteikti ir jāietekmē mūs tādā pašā mērā, cik to ietekmē laikapstākļi vai atmosfēras apstākļi; tā atbalsta vai kavē dabisko darbību. Uzturoties mājās ilgas stundas, visas dienas garumā, jārūpējas, lai to mikroklimats būtu mums maksimāli labvēlīgs.

Kādai temperatūrai jābūt atsevišķās telpās?

Jāsāk ar to, ka mājas interjeros temperatūra jāpielāgo iedzīvotāju individuālajām vajadzībām. Tomēr daži noteikumi attiecas uz visiem.

Interjera siltuma komfortam ir savi noteikumi, un tas ir cieši saistīts ar cilvēka ķermeņa fizioloģiju. Ir vērts zināt zelta vidusceļu. No vienas puses, ilgstoša zema temperatūra (tiek uzskatīts, ka zem 18 ℃) izraisa ķermeņa atdzišanu, samazina efektivitāti un palielina uzņēmību pret infekcijām. Savukārt saimniecības telpu temperatūra virs 21 ℃ izraisa elpceļu gļotādu un konjunktīvas izžūšanu, kas arī samazina izturību pret infekcijām un rada apstākļus alerģiju un astmas attīstībai. Pārkaršana veicina arī koncentrēšanās traucējumus, pastiprinātu svīšanu (t.i. elektrolītu zudumu), pat kardioloģiskas problēmas.

Kāda temperatūra ir optimāla? Dzīvojamā istabā/birojā ir aptuveni 20 ℃. Ar šādiem apsildes parametriem mēs parasti jūtamies vislabāk, esam koncentrētāki, spara pilni un līdz ar to produktīvāki. Temperatūra virs 21 ℃ (līdz 25 ℃) der tikai vannas istabā peldēšanās laikā.

woman in the kitchen

Temperatūrai virtuvē parasti jābūt zemākai nekā viesistabā (telpā, kurā mēs visbiežāk uzturamies), jo mēs to sistemātiski uzsildām, gatavojot maltītes. Tāpēc šķiet, ka šeit optimālā temperatūra ir 19 ℃.

Mūsu apmierinātību noteikti vairo arī apziņa, ka ēka ir neitrāla pret dabisko vidi un energotaupīga. Mums patīk zināt, ka mūsu māja nepiesārņo dabu, mēs novērtējam to, ka tā ir ekonomiska un ietaupa mājas budžetu. Šie faktori arī paaugstina prestižu un uzlabo mājsaimniecību sociālo vērtējumu.

Piemērota temperatūra = veselīgs miegs

Miegs ir organisma fizioloģiska pamatvajadzība, bez kuras cilvēks nespēj pilnvērtīgi funkcionēt. Tāpēc telpas temperatūra, kurā mēs guļam, ir vēl viens svarīgs tēmas aspekts.

Reģenerējošs miegs ir zelta vērts – tas atjauno enerģiju, palīdz izvairīties no slimībām – taču, pretēji uzskatiem, tam ir nepieciešami atbilstoši apstākļi.

Kas ietekmē veselīgu miegu?

Tiek pieņemts, ka ideālā temperatūra miegam ir 17-19 ℃, kas ir zemāka nekā aktivitātēm, kuras veicam dienas laikā. Guļamistabā vajadzētu būt ievērojami vēsākam nekā viesistabā.

To derētu atcerēties, jo, pārkarsējot istabu, kurā guļam, mēs piespiežam organismu aktivizēt termoregulācijas mehānismu. Pastiprinās asinsrite un ķermenis pārklājas ar sviedriem. Koncentrējoties uz pastāvīgu atdzišanu, mūsu ķermenis neatpūšas, kā vajadzētu. Miegs nav dziļš, guļam nemierīgi. No rīta pamostamies būdami slapji, jūtoties vāji, ar samazinātiem refleksiem un vāju pamudinājumu rīkoties. Bet ne tikai "siltumnīcas" apstākļi pazemina miega kvalitāti. Nelabvēlīgas sekas rodas arī pretējā situācijā. Kad guļamistabā ir par aukstu, mēs pamostamies nosaluši, ar iesnām un sāpošu kaklu.

mother and doughter spending family time

Teorija un realitāte

Lai gan norādītās temperatūras vērtības atsevišķām mājas telpām šķiet universālas un labi aprēķinātas, optimālā temperatūra darbam, vannošanai un miegam katram var būt atšķirīga. Siltuma sajūta ir ļoti individuāla lieta.

Temperatūras uztveri var ietekmēt viss: vecums, dzimums, veselība, emocijas un tas, kā mēs jūtamies konkrētajā dienā. Šī iemesla dēļ, lai apsildes darbību pielāgotu sev, ir vērts māju aprīkot ar modernām vadības sistēmām.

Telpu temperatūras regulatori, vadāmie sadalītāji, izpildmehānismi, inteliģentās radiatoru galviņas – tās ir ierīces, kas nodrošina vislielāko kontroli pār apsildes parametriem. Tie nokontrolēs, kāda temperatūra ir mājās.

Atgādināsim, ka no dzīvokļu apstākļiem, kas ietekmē cilvēka veselību un labklājību, svarīgākie ir: gaisa kvalitāte, temperatūra un mitrums. Visus šos faktorus varam pozitīvi ietekmēt, investējot modernās tehnoloģijās, kas vērstas uz būvniecības un iekārtu uzstādīšanas nozari.

SALUS Controls: izlemj, kāda temperatūra būs Tavās mājās

SALUS Controls apsildes vadības sistēmas ļauj ērti mainīt apsildes parametrus atkarībā no diennakts laika, mājinieku aktivitātes vai konkrētās telpas mērķa. Pateicoties tiem, mēs varam ierobežot arī neizmantoto telpu apsildi vai pazemināt temperatūru telpās, ilgstoši atrodoties prom no mājām, kas nozīmē mazāku apsildes vielu patēriņu.

Temperatūras regulatori un citi vadības sistēmu elementi ir ļoti elastīgi. Individuālā telpas temperatūras kontrole ļauj ērti un ātri ietekmēt mājas klimatu: kur nepieciešams, ir siltāks, bet kur nepieciešams – vēsāks. Taču situācijā, kad mūsu vajadzības pēkšņi mainās, piemēram, vēlamies, lai guļamistabā ir siltāk, nevis viesistabā, jo esam saaukstējušies un guļam gultā - noklikšķinot mobilajā aplikācijā, mēs varam mainīt pašreizējos iestatījumus . Vadības algoritmi pielāgos temperatūru jaunajām indikācijām.

SALUS Smart Home līnijai ir īpaši vērts pievērst savu uzmanību, jo tā ļauj ne tikai kontrolēt apsildi, bet arī izveidot viedo māju atbilstoši personīgajām vēlmēm.

No kā sastāv SALUS Smart Home?

Inteliģentajā sistēmā ir iekļautas ierīces, kas ļauj individuāli kontrolēt un regulēt temperatūru katrā telpā no jebkuras vietas pasaulē (ar interneta palīdzību). Tās arī ļauj kontrolēt katla, CH sūkņa, karstā ūdens sūkņa vai citas apsildes/dzesēšanas ierīces darbību. Papildus sprieguma un akumulatoru darbināmiem temperatūras regulatoriem sērijā ietilpst:

  1. UGE600 interneta vārteja (visas tam pievienotās ierīces var vadīt, izmantojot mobilo lietojumprogrammu)
  2. KL08RF un KL04RF paneļi (paplašinošs modulis), lai kontrolētu virsmas sildīšanu/dzesēšanu
  3. TRV bezvadu termostata galviņas
  4. vadības moduļi
  5. Smart Plugs (ļauj vadīt ierīces ar jaudu līdz 3600 W)
  6. Sensori: logu/durvju atvēršanas, applūšanas, dūmu, kustības

Konfigurācija, ierīču savienošanas process un ierīču savstarpēja saistīšana tīmekļa lietojumprogrammā ir vienkārša un intuitīva. SALUS Smart Home ir viena no visvieglāk lietojamajām un efektīvākajām sistēmām, kas pieejamas tirgū.

SALUS thermostats, Internet Gateway, sensors

Kāpēc apsildes kontrole ir risinājums, bez kura māja nevar būt ekonomiska un moderna?

Jo tikai pateicoties inteliģentai apsildes sistēmas vadībai, mēs iegūstam:

Rezumējot, viedās apsildes vadības sistēmas mājsaimniecībai sniedz tikai labumu. Temperatūras sadalījums, kas pielāgots ne tikai dzīvesveidam, bet arī ķermeņa vajadzībām, ir izdevīgs mums visās jomās: veselības, psiholoģiskajā, sociālajā un profesionālajā.

;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2022/04/A1-1920x500-v3-1-1.jpg;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2021/03/fffff-1024x277-1.jpg|_|Smart Home – automatizētas ēku vadības sistēmas - tehnoloģijas, kas ēkas īpašniekiem un apsaimniekotājiem ļauj pielāgot ēkas funkcijas savām vajadzībām.;;https://salus-controls.lv/2021/08/12/drosibas-sensori-jusu-majokli/;;Drošības sensori Jūsu mājoklī;;

Smart Home – automatizētas ēku vadības sistēmas - tehnoloģijas, kas ēkas īpašniekiem un apsaimniekotājiem ļauj pielāgot ēkas funkcijas savām vajadzībām. Tā kā visas ierīkotās funkcijas savā starpā ir saistītas un viena ar otru spēj "komunicē", tad cilvēka iesaiste dažādu ēkas funkciju izpildīšanā tiek maksimāli samazināta (piemēram, OneTouch scenāriju programmēšana), lai ēkas pārvaldība kļūtu arvien ērtāka un noderīgāka. Civilizācijas attīstība ir tik strauja, ka ir grūti paredzēt, cik progresīvas sistēmas mūs sagaida nākotnē. Viens ir skaidrs, mājinieku dzīves komforts, ekoloģija un ekonomisks enerģijas patēriņš ir neizsmeļama tēma. Smart Home pasargā ēku no nevēlamām situācijām, izmantojot mūsdienīgus drošības sensorus.

Vieda māja, vieda aizsardzība

Lai gan mājas funkciju vadība ar pogām, viedtālruņiem, datoriem vai balss ziņojumiem palīdz dzīvot vieglāk un patīkamāk, cilvēki ne vienmēr uztraucas tikai par ērtumu. Ēku automatizācijas izmantošana ikdienā ir daudz plašāka. Viedās tehnoloģijas brīdina par avārijām un atvieglo dzīvi vecāka gadagājuma cilvēkiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (kā arī viņu aprūpētājiem).

Ienākot Smart Home sektorā, par šo aspektu ir parūpējies arī zīmols SALUS Controls. Lai gan uzņēmuma vadošais koncepts ir koncentrēšanās uz viedu apsildīšanas sistēmas vadību, liela sistēmas SALUS Smart Home priekšrocība ir rūpes par lietotāju drošību.

Smart sērijas produktu uzstādīšana nodrošina iespēju, piemēram, doties uz darbu vai iepirkties, atstājot aprūpējamo personu mājās. Šeit īpaši noderīgi būs OneTouch scenāriji. Ja mājās palicējs sajutīsies slikti un nospiedīs trauksmes pogu, Jūs saņemsiet automātisku īsziņu ar iepriekš iestatītu saturu, lai laikus sniegtu palīdzību. Ideja ir izcila. Un patiešām efektīva.

Avārijas un ārkārtas situācijas – no kā pasargā drošības sensori?

Ir svarīgi zināt, ka, neskaitot ikdienas darbību uzlabošanu, izdevumu optimizāciju un izklaidi, viedie risinājumi nodrošina lielisku aizsardzību pret nepatīkamām gadījuma rakstura parādībām. Protams, neviena tehnoloģija nepasargās cilvēku no neparedzamiem dzīves apstākļiem, bet daudzās situācijās ir vērts tai uzticēt savu personisko īpašumu. Atcerēsimies, ka monitorings neatrisina visas problēmas.

Kādiem ēkas aizsardzības elementiem ir vērts pievērst uzmanību?

Ugunsdrošības signalizācija ne tikai nodrošina savlaicīgu dūmu parādīšanās noteikšanu un trauksmes sirēnas ieslēgšanu. SALUS Smart Home dūmu noteikšanas sistēmai seko automātiska brīdinājuma (SMS, e-pasts) nosūtīšana lietotājam. Līdzīgi ūdens noplūdes (vannas istabas vai virtuves noplūšana, akvārija noplūde) vai durvju/loga atvēršanas gadījumā. Turklāt, ja tiek izveidoti šādi OneTouch noteikumi, sistēma ne tikai nosūtīs ziņu par ūdens noplūdi, bet, izmantojot spraudni SPE600 vai releju SR600, noslēgs ūdens padevi, novēršot turpmākus bojājumus.

Ja atrodaties izbraukumā un mājās notiek kas neparedzēts, Jūs saņemsiet ziņu, kā arī laika rezervi, lai attiecīgi reaģētu. Pat ja īpašumā darbojas monitorings, videokameras ne vienmēr uztver to, ko reģistrē avārijas noteikšanas sensori, piemēram, tādu ierīču darbību kā ledusskapis vai veļas mazgājamā mašīna. Un, ja pēc iziešanas no mājas, neesat pārliecināts, vai aizvērāt logu? To iespējams pārbaudīt attālināti SALUS Smart Home lietotnē (atvēršanas sensors). Paziņojumu saņemsiet arī tad, ja, piemēram, Jūsu garāžā atrodas nepiederoša persona (kustības sensors).

Vēl viena noderīga SALUS smart Home sistēmas drošības funkcija ir mājinieku klātbūtnes imitācija. Izmantojot viedo apgaismojumu un viedās žalūzijas, tukšās iekštelpas imitē, ka kāds joprojām ir mājās. Kam tas domāts? Radot iespaidu par mājinieku uzturēšanos telpās, sistēma maldina potenciālos garnadžus un aizsargās māju no ielaušanās. Kādā veidā? Klātbūtnes imitācijas grafika izveide un aktivizēšana nodrošina apgaismojuma ieslēgšanos noteiktā laikā, lai pēc, piemēram, dažām/vairākām minūtēm atkal izslēgtos. Līdzīgi ir ar žalūzijām: tās tiek aizvērtas saulrietā, bet atvērtas no rīta.

Kuras viedierīces palielinās drošību Jūsu mājās?

Kas ir nepieciešams, lai ieprogrammētu iepriekš minētos scenārijus un palielinātu ēkas drošību? Pirmkārt, SALUS Smart Home sistēmas pīlāri, t.i., interneta vārteja un mobilā lietotne. Kā arī:

Apskatīsim tuvāk augstāk minētās ierīces.

SALUS Smart Home sistēmas interneta pogas SB600, CSB600: darbību bezvadu aktivatori. Ierosina vienu (CSB600) vai divas (SB600) darbības (piemēram, apgaismojuma/apkures ieslēgšana). CSB600 (panic button – modelis ar vāku), nosūtot iepriekš iestatītu paziņojumu, var darboties kā trauksmes poga.

Dūmu sensors SD600: ierīce savlaicīgi nosaka dūmu parādīšanos. Iespējams izmantot atsevišķi bez interneta vārtejas UGE600 un mobilās lietotnes, bet tikai kā SALUS Smart Home sistēmas elementam tam ir apdraudējumu paziņošanas funkcija.

Ūdens noplūdes sensors WLS600: ūdensnecaurlaidīgs noplūdes sensors. Sensors tiek izmantots, lai noteiktu ūdens klātbūtni uz virsmas zem sensora vai sensoram pievienoto vadu sadures vietās. Izmantojot savā starpa sasaistītās SALUS Smart Home sistēmas ierīces, iespējams aizgriezt vārstu, kad tiek konstatēta noplūde, un nosūtīt lietotājam bezmaksas paziņojumu par radušos avāriju.

Atvēršanas sensors OS600/SW600: bezvadu ierīce, kas darbojas kopā ar Smart Home sērijas regulatoriem. Ļauj pievienot plānam apkures izslēgšanu uz telpas vēdināšanas vai loga/durvju atvēršanas laiku.  Kā sistēmas elements nodrošina ziņojumu saņemšanu par atvēršanu.

Kustības sensors MS600: saistīts ar viedo spraudni (SPE600) vai releju (SR600), sensors ļauj ieslēgt vai izslēgt apgaismojumu kustības noteikšanas rezultātā.

Smart Plug SPE600: viedais spraudnis (elektriskās kontaktligzdas paplašinājums), kas aprīkots ar pārslodzes aizsardzību, lai palīdzētu vadīt kontaktligzdai pievienotās ierīces. Ko vēl tas prot? Spraudnis parāda enerģijas patēriņa vēsturi (lietotne), palielina ZigBee tīkla pārklājumu.

SR600 (Smart Relay): viedais relejs ir paredzēts sprieguma ierīcēm (piemēram, apkures katli, sūkņi, apgaismojumam) un ierīcēm bez sprieguma (piemēram, signalizācijas vadības paneļi, vārtu kontrolieri, atvēršanas sensori), slēdžu kārbā, sienas kontaktligzdā vai tur, kur nepieciešams kontrolēt uztvērēju ar maksimālo slodzi 16A. Iespējams izmantot kā ieejas ierīci (ieeja sistēmā), kas nozīmē, ka, izmantojot SR600 un signalizācijas vadības paneli, pastāv iespēja „iemidzināt” māju, kad signalizācija tiek izslēgta: žalūziju aizvēršana (šeit nepieciešams arī RS600), apgaismojuma izslēgšana, temperatūras samazināšana (OneTouch noteikumu aktivizēšana). Smart Relay palielina ZigBee tīkla pārklājumu. Releju iespējams sapārot ar regulatoru - kā vienīgo smart sistēmas elementu, jo citi darbojas, izmantojot OneTouch. Noslēdz/atjauno strāvas padevi - tāpat kā Smart Plug.

Drošība ar SALUS Smart Home – Jūsu ievērībai:

Kā sistēma SALUS Smart Home ietekmē ēkas un mājinieku drošību?

UZMANĪBU: Smart Home sērijas produkti darbojas tikai kopā ar interneta vārteju un SALUS Smart Home lietotni. Izņēmums ir dūmu sensors (SD600), kas darbojas neatkarīgi no sistēmas un lokāli nosaka dūmu parādīšanos (skaņas sirēna bez SMS paziņojuma).

;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2021/08/cover-1.jpg;;https://salus-controls.lv//wp-content/uploads/2021/03/fffff-1024x277-1.jpg